Płytki wielkoformatowe 120x120

Płytki o większych wymiarach niż standardowe są świetnym sposobem na podkreślenie nowoczesnego wystroju całego pomieszczenia. Pozwalają stworzyć aranżację o jednolitej powierzchni wielu naturalnych surowców, jak np. metal, kamień czy też drewno. Płytki wielkoformatowe w bardzo szybkim tempie skradają serca Polaków, którzy kładą ogromny nacisk na wyjątkowy design.

Czy tak naprawdę są płytki wielkoformatowe?

W fachowym języku przyjęło się, że mianem płytek wielkoformatowych określa się te, których całkowita powierzchnia przekracza 1600 cm2. Oznacza to, że do takiej grupy zaliczają się płytki o wymiarach 30x60 cm czy też 60x60 cm. Tutaj powstaje pytanie, czy aby na pewno płytki o wymiarach 60x60 cm można nazwać wielkimi? Nawet pomimo tego, że coraz częściej rezygnujemy z wyboru standardowych płytek 30x30 cm czy też 45x45 cm, to jednak 60x60 cm również uważamy raczej za normalne. Coraz częściej jest to klasyczny wybór wielu klientów. Natomiast jeśli ktoś decyduje się na wybór mniejszego rozmiaru, to ten wybór determinowany jest raczej celowym zabiegiem stylistycznym, ponieważ wybór wielkoformatowych płytek jest ogromny.

Jednak wydaje się, że ewolucja pod kątem wymiarów płytek nie ma końca. Producenci zauważają coraz większą potrzebę produkowania wielkoformatowych płytek, które już teraz można nabyć w formatach takich jak 50x100cm, 100x100 cm czy też nawet 160x320 cm! Wydaje się, że są to już wręcz olbrzymie formaty XXL!

Skąd rosnący trend na płytki wielkiego formatu?

Płytki ceramiczne oraz gresowe od wielu lat goszczą w naszych domach. Niemal od zawsze są czymś zupełnie powszednim oraz zwyczajnym. Klienci bardzo mocno doceniają ich łatwość w czyszczeniu, wieloletnią trwałość, a także ogromną uniwersalność w zastosowaniu.

Obecnie zmieniające się trendy w aranżacji wnętrz sprawiają, że również i płytki przechodzą pewnego rodzaju transformację. Producenci starają się dopasować do nowych wymogów rynku. Coraz bardziej cenimy sobie otwarte przestrzenie, a także prostotę wykonania. To sprawia, że płytki wielkoformatowe są wręcz idealnym wyborem do wszelkiego rodzaju pomieszczeń w aranżacji minimalistycznej. Dzięki temu podkreślają ich nietuzinkowy charakter, podobnie jak w przypadku wnętrz rustykalnych oraz w stylu glamour. Użycie płytek wielkoformatowych pozwala nam na wytworzenie pięknego efektu jednolitej powierzchni. Nie widać praktycznie żadnych spoin, a ponadto mamy ogromny wybór pod względem kolorystyki, wzorów, jak i faktur.

Płytki wielkoformatowe są warte uwagi nie tylko pod kątem wykorzystania ich w salonie czy też łazience. Równie dobrze sprawdzą się w kuchni, dla której stanowią pewnego rodzaju alternatywę dla coraz rzadziej stosowanych już kamiennych blatów czy też laminatów wykonanych ze sztucznego tworzywa. Warto zastanowić się nad zastosowaniem wielkiego formatu w kuchni, a wbudowanie płyty kuchennej oraz zlewu w wielkoformatową płytkę pozwoli uzyskać niesamowicie estetyczny wygląd całego pomieszczenia. Co ciekawe, wielkoformatowe płytki nadają się również do zastosowania na zewnątrz, gdzie dobrze sprawdzają się jako materiał na elewacje. Pozwalają całkowicie odmienić wygląd klasycznych budynków czy też domów jednorodzinnych.

https://modnalazienka.pl/

Autor

Redakcja

4up.pl

Komentarze (0)
Zostaw komentarz