Zestawy klocków dla miłośników podróży po świecie

Jesteś miłośnikiem podróży i architektury? A może sam chciałbyś zostać w przyszłości architektem? Niezależnie od tego, czy jesteś dzieckiem niesionym marzeniami, czy dorosłym szukającym chwili relaksu przy pracach manualnych nad swoim ulubionym budynkiem, klocki LEGO Architecture spełnią Twoje oczekiwania!

Klocki LEGO Architecture

Seria klocków LEGO Architecture to najpopularniejsze dzieła architektury i obiekty turystyczne świata. Wśród nich znajdą się konstrukcje LEGO zarówno dla dorosłych, jak i młodzieży oraz dzieci. Niektóre zestawy przeznaczone są już dla 12 latków. Do złożenia dostępne są ikoniczne pojazdy, najpopularniejsze i najważniejsze historyczne budowle, ale także panoramy wielu światowych miast, a nawet legendarny Titanic! Wszystkie propozycje stanowią nie tylko kreatywne zajęcie pobudzające umiejętności manualne, ale także doskonałą ozdobę. W obliczu różnorodności oferty LEGO Architecture, każdy może wybrać coś dla siebie! Poznajmy kilka propozycji.

LEGO Titanic

Zacznijmy od najbardziej imponującego spośród serii, a także jednego z największych zestawów w całej kolekcji LEGO. Nie jest to być może budowla, ale z pewnością ikona podróży. 9090 elementów, 135 cm długości, 44 cm wysokości, 16 cm szerokości – to ogromny zestaw, którego złożenie jest nie lada wyzwaniem, zapewniającym mnóstwo satysfakcji. Model, będąc repliką w skali 1:200, wiernie odtwarza szczegóły oryginału – mostek, pokład spacerowy, czytelnie czy basen. W jego wnętrzu również zadbano o najdrobniejsze elementy. Klocki tworzą tam m.in. jadalnie pierwszej klasy, klatkę schodową, kotłownię, a także wiele kabin pasażerskich różnych klas. Ruchome są nawet tłoki silnika!

Koloseum

Gdy mówimy o rzeczywistych obiektach architektonicznych, budowla LEGO, która imponuje swoim wyglądem to Koloseum. W momencie premiery był to największy zestaw LEGO w historii! Słynny rzymski amfiteatr stanowi nie mniejsze wyzwanie niż wspomniany Titanic, zawierając 9036 elementów oraz zajmując (po złożeniu) ponad pół metra na półce. Jest to prawdziwy unikat z serii LEGO Architecture.

Statua Wolności

Kolejnym zestawem o niebywale wysokiej jakości i pierwszorzędnych walorach estetycznych jest Statua Wolności. Ten zestaw składa się z 1685 elementów. Mimo tego, że budowla złożona jest z klocków, dokładnie widać na niej wszystkie szczegóły: charakterystyczną szatę, symboliczne zerwane łańcuchy, koronę, dekoracyjne tarcze czy złotą pochodnię w ręce.

Biały Dom

Kolejna z legendarnych amerykańskich budowli. Dom prezydenta Stanów Zjednoczonych to prawdziwa gratka dla wszystkich fanów amerykańskiej kultury. Zestaw LEGO składa się z 1483 elementów i pozwala na zapoznanie się z detalami budynku, do którego większość śmiertelników nie ma dostępu. A jest on bardzo ciekawy architektonicznie, z neoklasycystycznymi kolumnami, ogrodami i fontanną.

Piramida Cheopsa

Starożytny Egipt na półce w Twoim mieszkaniu? Teraz to możliwe – zapewniają to konstrukcje LEGO i odrobina własnych zdolności manualnych. Projekt przedstawia potencjalne sposoby budowy piramid. Budowla LEGO ma zdejmowaną powłokę zewnętrzną, czym pozwala zajrzeć w głąb budowli. Zestaw zawiera też fragment Nilu, na którego powierzchni unoszą się łodzie, których głównym budulcem są właśnie klocki. 35-centymetrowy model zachwyci każdego miłośnika historii i architektury.

Tadż Mahal

Ci sami miłośnicy będą także wniebowzięci perspektywą budowy Tadż Mahal. Zestaw LEGO składa się z 2022 elementów tworzących ten legendarny budynek. Jego zdejmowana kopuła główna pozwala zajrzeć do wnętrza pełnego detali, wraz z kryptą i jej dwoma sarkofagami, pokazując czym klocki LEGO Architecture są naprawdę. Podziwiać możemy tam dwa cenotafy, iwany, cztery czatri, cztery minarety i wiele innych detali, które doceni każdy zainteresowany krajem, jakim są Indie.

Seria panoram najsłynniejszych miast świata

Podróżuj bez wychodzenia z domu – pozwoli Ci na to seria klocków przedstawiająca panoramy najsłynniejszych miast świata. Do ustawienia na półce (oczywiście po uprzednim złożeniu) dostępnych jest kilka spośród najpiękniejszych miast globu. Klocki LEGO Architecture posiadają od 400 do niemal 900 elementów oraz wysokie walory estetyczne. Ozdobą pokoju lub biura mogą być:

  • Nowy Jork,

  • Tokio,

  • Londyn,

  • Singapur,

  • Paryż,

  • San Francisco,

  • Szanghaj,

  • Dubaj,

  • Las Vegas.


Konstrukcje LEGO cechuje klasyczna dla firmy dbałość o szczegóły – proporcje budowli zawsze są prawdziwe, a kolory zgodne z tymi, które możemy zobaczyć na żywo. Każdy z zestawów zawiera kilka najbardziej ikonicznych budynków danego miasta. Przykładowo zestaw Nowy Jork zawiera budynki Flatiron i Chrysler, Empire State Building, One World Trade Center oraz Statuę Wolności, a Paryż Łuk Triumfalny, Pola Elizejskie, Wieżę Montparnasse, halę Grand Palais oraz oczywiście Wieżę Eiffla i Luwr. Pasjonaci architektury Londynu będą mogli natomiast zbudować Galerię Narodową, Kolumnę Nelsona, London Eye, Big Bena i most Tower Bridge.

Wybierz swoje ulubione miasto, sięgnij po klocki LEGO Architecture i buduj!

Artykuł partnera

Autor

Redakcja

4up.pl

Komentarze (0)
Zostaw komentarz