Jak podłączyć słuchawki do Xboxa?

Masz Xboxa i właśnie kupiłeś słuchawki? Zastanawiasz się, czy ich podłączenie będzie trudne? A może dopiero rozważasz zakup słuchawek do konsoli? Podpowiemy ci, jakie słuchawki wybrać! Wyjaśnimy też, jak w najprostszy sposób je podłączyć!

Jakie słuchawki do Xboxa wybrać?

Na to pytanie nie da się jednoznacznie odpowiedzieć. Poniżej opiszemy, czym powinny charakteryzować się dobre słuchawki do Xboxa, ale przy tym zakupie ważną rolę odgrywa też twój gust. Jedni wolą klasyczne słuchawki nauszne, inni dokanałowe. Które są lepsze? Te, w których będzie ci wygodniej! Nie kieruj się modą i najnowszymi trendami, a swoimi osobistymi preferencjami.

Dobrze dobrane słuchawki do konsoli gamingowej pozwolą na słuchanie muzyki zgromadzonej na twardym dysku, rozmawianie ze znajomymi i streamowanie online. Jeżeli wybierzesz uniwersalny model, który pasuje nie tylko do konsoli, ale także do laptopa czy smartfona, możesz sporo zaoszczędzić.

 

Jakie elementy słuchawek powinny decydować o wyborze modelu?

Zanim wybierzesz idealny model dla siebie, musisz się zastanowić nad kilkoma kwestiami. Dzięki sprawdzeniu konkretnych parametrów technicznych będziesz pewny, że twoje słuchawki będą niezawodne. Na co zwrócić uwagę?

  • Materiał i jakość wykonania – zwróć uwagę na to, czy materiał jest odporny na uszkodzenia mechaniczne oraz czynniki zewnętrzne. Przecież nie chcesz, żeby twoje słuchawki miały wgniecenia, pęknięcia czy rysy, prawda?
  • Budowa – wyróżniamy słuchawki bezprzewodowe i przewodowe, nauszne i douszne. Weź pod uwagę ile waży  wybrany przez ciebie model. Sprawdź, z jakiego materiału wykonane zostały nauszniki i czy słuchawki nie uciskają głowy. Ostatnio coraz popularniejsze stają się słuchawki bezprzewodowe, które umożliwiają rozgrywkę bez skrępowania ruchów. Przed zakupem upewnij się jednak, że twój model konsoli może się łączyć ze słuchawkami przez Bluetooth.
  • Częstotliwości dźwięku – szersze pasmo przenoszenia słuchawek pozwala na usłyszenie większej ilości szczegółów. Słuchawki gamingowe zazwyczaj obsługują zazwyczaj niskie i wysokie tony.
  • Czułość i TDH – TDH, czyli współczynnik zniekształceń harmonicznych nie powinien być większy niż 0,1-0,5%. Czułość natomiast gwarantuje, że będziesz słyszał cichsze dźwięki, bez konieczności pogłaśniania. Czułość co najmniej 110 dB sprawi, że będziesz słyszał każdy odgłos pojawiający się w rozgrywce.

Jak podłączyć słuchawki do Xboxa?

W przypadku klasycznych słuchawek przewodowych sprawa jest prosta. Słuchawki przewodowe ze złączem jack 3,5 mm albo złączem USB można wpiąć w odpowiednie wejście. Jeśli masz starszy model Xboxa i chcesz korzystać z tradycyjnych słuchawek przewodowych, musisz dokupić specjalną przejściówkę.

To zadanie jest jednak nieco bardziej skomplikowane w przypadku słuchawek bezprzewodowych. Mówiąc najogólniej, Microsoft nie umieszcza w Xboxach modułu Bluetooth. Niektóre modele słuchawek wyposażone są w specjalny wpinany adapter, który umożliwia połączenie. Innym rozwiązaniem, choć niezbyt wygodnym, jest podłączenie słuchawek Bluetooth do laptopa albo komputera, które dają taką możliwość, i streamowanie gry z Xboxa na komputer. Ten problem dotyczy jedynie niektórych modeli Xboxów.

 

Jak podłączyć słuchawki do Xbox Series X?

Zastanawiasz się, jak podłączyć słuchawki bezprzewodowe do Xbox One S, Series X i innych? Konsola nie posiada modułu Bluetooth, dlatego bezpośrednie podłączenie słuchawek bezprzewodowych nie jest w tym przypadku możliwe. Jedną z możliwości jest zakup specjalnych zestawów słuchawkowych Xbox headset, które można sparować z konsolą.

Jest jeszcze jeden sprytny sposób na obejście braku Bluetootha w konsoli. Do tej metody będziesz potrzebować smartfona lub tabletu oraz oczywiście konsoli. Oba urządzenia muszą być połączone do tej samej sieci, najlepiej jeśli będzie to 5 GHz. Najpierw należy zainstalować aplikację Xbox na smartfonie lub innym urządzeniu elektronicznym tego typu. Konieczne jest też posiadanie konta, do którego logujesz się, aby grać na konsoli. Po uruchomieniu aplikacji trzeba zalogować się na utworzone wcześniej konto. Kolejny krok to sparowanie słuchawek bezprzewodowych ze smartfonem za pomocą Bluetooth. Łączenie odbywa się w intuicyjny sposób. Słuchawki i smartfon muszą znajdować się blisko siebie. Tryb parowania słuchawek włącza się za pomocą przycisku – mogą się one wtedy połączyć z dowolnym urządzeniem posiadającym Bluetooth, które znajduje się w zasięgu. Gdy słuchawki się sparują, musisz kliknąć w aplikacji przycisk konsoli, a następnie wybrać Granie zdalne na tym urządzeniu. Wtedy gra uruchamia się na konsoli, a ze smartfona przez słuchawki płynie dźwięk. Pamiętaj, aby w czasie grania nie wyłączać telefonu.

Jeśli decydujesz się na słuchawki przewodowe, możesz podłączyć je bezpośrednio do kontrolera. Wystarczy, że wtyczkę jack 3,5 mm włożysz bezpośrednio do niewielkiego, okrągłego portu w kontrolerze. W przypadku Xbox One powinien on znajdować się u dołu, z lewej strony.

Czy wybrałeś już idealny model dla siebie?

Wiemy, że dla każdego fana gier dobry zestaw słuchawkowy jest niemniej ważny niż wygodny fotel. Dzięki niezawodnemu sprzętowi będziesz w stanie poprawić swoje wyniki w niektórych grach, ponieważ będziesz słyszał różnorodne wskazówki dźwiękowe, czy nawet kroki przeciwników. Powodzenia!

Artykuł partnera

Autor

Redakcja

4up.pl

Komentarze (0)
Zostaw komentarz