Kilka ciekawych zastosowań oleju kokosowego z dodatkiem cannabis

Korzyści zdrowotne oleju kokosowego są znane od dawna i olej ten się właśnie bardzo popularyzuje. Jest to olej, który wyróżnia się wśród innych olei roślinnych ogromną zawartością nasyconych olei tłuszczowych, substancji dla nas niezbędnych, ale słabo dostępnych w zdrowych źródłach roślinnych. Ten fakt zapewnia mu szeroką uniwersalność. Olej z konopi też ma znakomite właściwości zdrowotne, które właśnie zaczynamy odkrywać. Ma bardzo charakterystyczny smak i trochę kulejącą uniwersalność, ale po połączeniu z olejem kokosowym stanowi znakomitą mieszankę dla naszego zdrowia. Przedstawiamy kilka pomysłów na praktyczne wykorzystanie tego połączenia w naszej kuchni i nie tylko.

I. Łagodzenie bólu mięśni

Jeśli po długim dniu bolą nas nogi, mamy zakwasy po treningu lub naciągnęliśmy jakiś mięsień, można nasmarować skórę nad nim olejem kokosowym z cannabis. Cannabis powoduje rozluźnienie mięśni i sprawi, że szybko odczujemy komfort.

II. Podmienianie oleju w różnych potrawach

Jeśli w jakiejś potrawie jest olej roślinny lub wykorzystuje się go do jej przyrządzenia, spokojnie można w tym miejscu wykorzystać olej kokosowy z cannabis. Dodatek z oleju kokosowego z cannabis może być też ciekawym urozmaiceniem wielu innych potraw, w których teoretycznie oleju się nie stosuje.

Olej kokosowy z dodatkiem cannabis

III. Łagodzenie poparzeń słonecznych

Poparzona przez słońce skóra potrzebuje natłuszczenia, ponieważ jej naturalna warstwa ochronna została zniszczona. Znakomicie nadaje Siudo tego lej kokosowy, a olej z cannabis jest w stanie dodatkowo łagodzić ból i przyspieszać gojenie poparzenia.

IV. Podstawa masażu

Do masażu w warunkach domowych zazwyczaj używa się różnego rodzaju oliwek dla dzieci, ale roztopiony w dłoniach olej kokosowy cannabis może być lepszym rozwiązaniem. Pamiętać należy tylko o tym, że jego zapach jest dość specyficzny i nie każdemu on odpowiada.

V. Olejowe latte

Jeśli lubimy kawę latte, możemy spróbować przygotować latte kokosowe. W takiej kawie zamiast mleka wykorzystuje się niewielką ilość oleju kokosowego z cannabis. Można olej powoli rozmieszać, ale szybciej będzie wrzucić kawę z olejem do blendera. Jej smak jest unikalny, a konsystencja właśnie jak kawy latte.

Więcej o właściwościach konopi i szerokich możliwości ich zastosowania znajdziesz na stronie https://konopny-swiat.pl/

Autor

Redakcja

4up.pl

Komentarze (0)
Zostaw komentarz