Sekret idealnie dopasowanych oprawek okularowych i soczewek kontaktowych

Okulary to bardzo wyrazisty dodatek, który powinien komponować się z codziennym wizerunkiem. Coraz częściej okulary korekcyjne czy przeciwsłoneczne nie mają tylko i wyłącznie roli użytkowej - powinny doskonale wyglądać i stanowić bardzo modny element stroju. Okulary powinny być także funkcjonalne i wygodne w noszeniu. I nic nie stoi na przeszkodzie, aby wszystkie te warunki ostały spełnione, gdyż można dokonać wyboru spośród ogromnej ilości okularów wysokiej jakości. A osoby decydujące się na soczewki kontaktowe także powinny wiedzieć, jakie soczewki najlepiej wpisują się  w ich potrzeby i styl życia. Na co zwrócić szczególną uwagę wybierając okulary lub soczewki kontaktowe?

Postaw na jakość - jak wybrać okulary czy soczewki?

Salony optyczne oferują ogromny wybór oprawek okularowych. Wiele osób podczas wyboru kieruje się przede wszystkim wyglądem oprawek - i oczywiście jest to bardzo ważny aspekt. Jednak przede wszystkim należy zwrócić uwagę na jakość okularów - w końcu powinny one posłużyć przez wiele lat. Najlepiej jest dokonać zakupu okularów w renomowanym salonie optycznym, oferującym rozmaite rodzaje oprawek do okularów od znanych producentów. Wówczas możemy mieć pewność, że oprawki wykonane są z najwyższą starannością i są bardzo wytrzymałe. Takie oprawki wyróżniają się także komfortem noszenia - są lekkie, wygodne, idealnie wyprofilowane.

Osoby, które zamiast okularów korekcyjnych wolą soczewki kontaktowe, także powinny postawić na najwyższą jakość produktu. Soczewki nie powinny podrażniać i przesuszać oczu, ich zdejmowanie i zakładanie powinno być wygodne. Ważne jest także, aby zwrócić uwagę nie tylko na jakość soczewek, ale także preparatów do soczewek, czyli płynów do czyszczenia i przechowywania soczewek.

Styl życia a metoda korekcji wzroku

Zarówno okulary korekcyjne, jak i soczewki kontaktowe mają swoich zwolenników. Soczewki okularowe najchętniej wybierane są przez osoby aktywne fizycznie, uprawiające sport. Wówczas noszenie okularów korekcyjnych może być problematyczne, gdyż okulary mogą zsuwać się, a ich noszenie jest przeciwwskazaniem do uprawiania niektórych dyscyplin sportowych. Ponadto podczas niekorzystnych warunków pogodowych, np. w czasie opadów deszczu czy śniegu wygodniejszym rozwiązaniem są soczewki kontaktowe. Osoby sięgające po soczewki jedynie okazyjnie mogą zakupić soczewki  jednorazowe, z kolei długotrwałe noszenie soczewek zazwyczaj skłania do nabycia soczewek dwutygodniowych, miesięcznych czy o jeszcze dłuższym trybie noszenia.

Decydując się na okulary korekcyjne, musimy wziąć pod uwagę nie tylko rodzaj wady wzroku i stopień jej zaawansowania, ale także to, jaki kształt okularów będzie najlepszy dla określonych rysów twarzy. Do każdego rodzaju twarzy (okrągła, owalna, trójkątna, kwadratowa) można dopasować idealny kształt oprawek. Ogólna zasada jest taka, że oprawki powinny kontrastować z kształtem twarzy - w przypadku twarzy okrągłej nie poleca się noszenia oprawek okrągłych, lepiej sprawdzą się kanciaste kształty.

Artykuł partnera

Autor

Redakcja

4up.pl

Komentarze (0)
Zostaw komentarz