Nieoczywiste akcesoria kuchenne, które zawsze mogą się przydać

​Wielu z nas nie wyobraża sobie dobrze wyposażonej kuchni bez kilku standardowych akcesoriów kuchennych, takich jak garnki, patelnie, komplet wysokiej jakości noży. Choć do miana funkcjonalnej kuchni może z powodzeniem kandydować każda kuchnia, w której czujemy się swobodnie i komfortowo, to jednak warto zwrócić uwagę na kilka ciekawych elementów, które z jednej strony są niesamowicie funkcjonalne, a z drugiej znacznie ułatwią nam przygotowanie uroczystości dla przyjaciół i rodziny. O czym dokładnie mowa? Sprawdźcie poniżej.

Maszynka do ostrzenia noży 

     Noże to elementy kuchennego wyposażenia, które są wykorzystywane przez wszystkich członków rodziny praktycznie każdego dnia. Dlatego też bardzo istotne jest, by dbać o ich odpowiedni stan i naostrzenie. Nie ma bardziej frustrującej sytuacji, niż próba krojenia czegoś tępym nożem. Jednak stępione noże wcale nie muszą oznaczać konieczności ich wymiany. Dużą pomocą może być dla nas maszynka do ostrzenia noży. Jak wybrać idealną maszynkę do naszej kuchni? Przede wszystkim bezpieczeństwo użytkowania. Na rynku możemy spotkać wiele modeli ostrzałek, jednak tylko te maszynki, które gwarantują nam 100% bezpieczeństwa użycia, powinny być brane pod uwagę. Nowością na rynku są elektryczne ostrzałki do noży, które jeszcze bardziej ułatwiają nam proces ostrzenia ulubionych noży. Akcesorium, jakim jest ostrzałka do noży, powinna być traktowana jako niezbędnik każdej funkcjonalnej i dobrze wyposażonej kuchni. 

Talerze obiadowe na sztuki

     Kto z nas nie doświadczył sytuacji, w której nowy zestaw talerzy obiadowych został zdziesiątkowany przez gości, a niestety uzupełnienie zestawu nie jest możliwe ? Zakup kolejnego zestawu może nadwyrężyć nasz budżet, dlatego staramy się wyciągać naszą zastawę tylko na wyjątkowe okazje. Istnieje jednak całkiem sprytne rozwiązanie tego problemu. Chodzi tu mianowicie o zakup talerzy obiadowych na sztuki. Dzięki temu zabiegowi nigdy już nie będziemy musieli obawiać się stłuczonego talerza. Nawet gdy ktoś z domowników lub gości stłucze jeden element, my będziemy mogli za małą kwotę uzupełnić swój zestaw. 

Kawiarka 

     Wielu z nas nie potrafi wyobrazić sobie poranka bez pysznej kawy. Choć coraz większą popularnością cieszą się ekspresy ciśnieniowe czy ekspresy przelewowe, to jednak zdaniem wielu kawoszy, to właśnie kawiarka zagwarantuje nam najlepszy aromat i smak naszego czarnego napoju bogów. Co więcej, kawiarka nie jest tak droga, jak ekspres, a dzięki estetycznemu wykonaniu ten element może stanowić całkiem ciekawą ozdobę naszej kuchni. 

Artykuł partnera

Autor

Redakcja

4up.pl

Komentarze (0)
Zostaw komentarz