Gdzie znaleźć najkorzystniejsze kursy walut?

W Europie najczęściej używaną walutą jest euro oraz dolar amerykański. Dolar amerykański jest symbolem potęgi gospodarczej, natomiast euro to wspólna waluta aż 19 państw europejskich. Kursy wszystkich walut mogą zmieniać się nawet kilka razy w ciągu sekundy. Właśnie dlatego rynek walutowy jest uznawany za najbardziej niespokojny spośród wszystkich rynków finansowych. Lista czynników wpływających na kurs walut jest naprawdę duża. Jak szukać najkorzystniejszych kursów walut?

Co wpływa na kursy walut?

Jednym z czynników mających bezpośredni wpływ na kursy walut jest polityka światowa. Zmiany w polityce, kryzysy ekonomiczne czy konflikty zbrojne sprawiają, że ceny poszczególnych walut mogą zmieniać się bardzo szybko. Szczególnie duży wpływ mają na nie zamachy terrorystyczne oraz klęski żywiołowe. Bardzo ważną kwestią, oddziałującą na kursy walut, są spekulacje. Ich celem jest osiągnięcie jak największego zysku poprzez kupowanie oraz sprzedawanie walut.

Duży wpływ na ceny walut mają banki inwestycyjne oraz prowadzona przez nie polityka finansowa. Nie bez znaczenia jest również inflacja, stopa procentowa, polityka pieniężna kraju czy Produkt Krajowy Brutto.

Jak szukać najlepszych cen walut. Planując wymianę waluty, warto poświęcić trochę czasu na znalezienie najkorzystniejszej oferty. Pod uwagę trzeba wziąć zwłaszcza spread, czyli różnicę pomiędzy ceną kupna a sprzedaży. Jest ona najwyższa w bankach, gdzie kursy walut są sztywne. Znacznie niższy spread obowiązuje w kantorach stacjonarnych, jednak aby znaleźć najkorzystniejsze ceny trzeba się trochę nachodzić. Zdecydowanie najniższy spread obowiązuje w kantorach internetowych np. tutaj https://kantoronline.pl/kurs-usd-pln. Można tam wymienić dowolną ilość waluty o każdej porze dnia i nocy. Zabezpieczenia są takie same jak w bankach, dlatego transakcje są w pełni bezpieczne.

Taki sposób wymiany jest niezwykle wygodny, ponieważ można z niego skorzystać w każdym miejscu, w którym jest dostęp do internetu. Ponadto można bardzo łatwo porównać kursy walut z kursami oferowanymi przez banki czy kantory stacjonarne.

 

Materiał zewnętrzny

Autor

Redakcja

4up.pl

Komentarze (0)
Zostaw komentarz