Cztery ciekawe trendy w dekorowaniu pomieszczeń na 2018 rok

Moda we wnętrzach zmienia się tak szybko, że gdybyśmy chcieli na bieżąco wprowadzać te zmiany do własnego lokum, to z pewnością nie bylibyśmy w stanie zdążyć z kolejnymi remontami. Natomiast przynajmniej od czasu do czasu można coś zmienić w swoim mieszkaniu, a już na pewno nie zaszkodzi być na bieżąco z aktualnymi trendami i wybierać z nich to, co odpowiada nam najbardziej. Oto cztery ciekawe przykłady na rok 2018.

Kwiatowe desenie

Ta moda nie jest może czymś bardzo nowym, jednak w 2018 roku przybierze ona formę monstrualną. Dosłownie, ponieważ motywy kwiatowe będą królowały na naszych salonach w formacie XXL. Im bardziej egzotyczne, tym lepiej. Dzięki temu będzie się można poczuć w swoim domu jak w magicznym świecie. To dobra informacja dla osób, którym znudziły się już minimalistyczne wnętrza.

Kolory wracają na scenę

W tym roku warto wpuścić więcej kolorów do wnętrz. O jakie barwy chodzi? Uniwersalna czerń oraz biel nie znikną, jednak ich grono zasili kolor roku 2018 według Pantone, a mianowicie Ultra Violet. Do niego dołączy między innymi miodowy i musztardowy żółty, szmaragdowy, czy głęboki burgundowy. Takie propozycje dają duże pole do popisu osobom, które chcą nieco ożywić pomieszczenia.

Beton nie tylko na ścianach i podłogach

Beton już od jakiegoś czasu znajduje się wysoko na liście najbardziej popularnych materiałów wykończeniowych. Natomiast o ile na podłogach, czy ścianach nikogo już nie dziwi, to jako surowiec do produkcji wszelkiego rodzaju dodatków może niektóre osoby zaskoczyć. A właśnie w takim charakterze będzie można go oglądać często w 2018 roku. Chodzi na przykład o różnego typu pojemniki, wazony, czy akcesoria na biurko, których uniwersalny wygląd doskonale wkomponuje się praktycznie w każde wnętrza.

Sufit inaczej

Wiele osób nie przykłada dużej wagi do sufitów, mają być po prostu białe i tyle. Natomiast to się właśnie zmienia. Niedoceniona do tej pory powierzchnia nad naszymi głowami zyska nowy wymiar. Będzie można bez obaw nadać jej krzykliwy kolor, nanieść wyrazisty deseń, dodać charakteru i sprawić, że wreszcie zostanie zauważona. Inwestorzy, którzy dopiero planują budowę własnego domu i szukają właściwego projektu na przykład na https://www.domoweklimaty.pl/ warto, aby już na tym etapie zastanowili się, jak ma wyglądać przyszłe wnętrze. Nowoczesne wizualizacje mogą pomóc w podjęciu odpowiedniej decyzji, gdy chodzi o mocno zaakcentowany sufit.

To tylko kilka przykładów trendów na 2018 rok jednak już na ich podstawie można wnioskować, że moda na dość oszczędne w środkach skandynawskie wnętrza już nie jest tak silna, jak do tej pory. Na pewno będziemy mieć więcej okazji do eksperymentowania z bardziej wyrazistymi kolorami, wzorzystymi materiałami, czy tapetami w egzotyczne kwiaty. Warto z takiej możliwości skorzystać. Natomiast dla osób, które są dopiero na etapie wybierania projektu pomóc może znacznie szerszy kontekst i poczytanie branżowych artykułów, na przykład: “Domy z poddaszem okiem deweloperów”.

 

Materiał zewnętrzny

Autor

Redakcja

4up.pl

Komentarze (0)
Zostaw komentarz