Plastyka powiek – co to za zabieg i kiedy się go przeprowadza?

Plastyka powiek to jeden z zabiegów medycyny estetycznej, który zyskuje coraz większą popularność wśród osób, które chcą cofnąć widoczne na twarzy oznaki starzenia się skóry. Na czym dokładnie polega ten zabieg – lepiej wybrać tradycyjną metodę z użyciem skalpela czy lepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z nowoczesnych możliwości operacji laserowej?

Czym jest laserowa plastyka powiek?

Jak to zostało wyżej wspomniane, plastyka powiek zaliczana jest do medycyny estetycznej. Jest to zabieg polegający na wycięciu nadmiaru skóry na powiekach, dzięki czemu stają się one ponownie napięta i nie opadają, co powoduje, że twarz uzyskuje młodszy wygląd. Zabieg z reguły wykonuje się u osób powyżej 35 roku życia, u których widoczne stają się już zmarszczki w okolicach oczu i skóra na powiekach wiotczeje. Jednak niekiedy już i młodsze osoby zgłaszają do specjalistów wykonujących plastykę powiek.

Plastyka powiek – wybrać skalpel czy laser?

W dalszym ciągu wiele klinik oferujących zabiegi związane z plastyką powiek swoim klientom proponuje blefaroplastykę przy użyciu tradycyjnego skalpela. Jednak jeżeli tylko jest taka możliwość, to warto skorzystać z zabiegu wykonywanego przy pomocy lasera. Dlaczego? Jest kilka powodów, dla których warto podjąć taką decyzję. Przede wszystkim taki zabieg jest mniej inwazyjny, a co za tym idzie, pacjent szybciej dochodzi do siebie. Dzięki temu, że laser od razu zamyka naczynia krwionośne, krwawienie i co za tym idzie, późniejsze ewentualne powstawanie krwiaków jest ograniczone do minimum. Po zabiegu wykonywanym laserem może jedynie powstać obrzęk, który dość szybko znika.

Pierwsze efekty widoczne są już praktycznie od razu po zabiegu. Jednak końcowy rezultat można podziwiać dopiero po kilku miesiącach. Efekty uzyskane dzięki blefaroplastyce utrzymują się nawet kilka lat. Jeżeli chcesz wiedzieć więcej na temat tego zabiegu i znaleźć klinikę, w której wykonywana jest plastyka powiek – zajrzyj na stronę www.tourmedica.pl.

 

Materiał zewnętrzny

Autor

Redakcja

4up.pl

Komentarze (0)
Zostaw komentarz