Skórzana elegancja – teczki i aktówki

teczka skórzana

Noszenie skórzanej teczki lub aktówki to klasyka elegancji, niezbędna dla wielu osób w codziennej pracy. Piękne aktówki i teczki noszą dziś nie tylko biznesmeni czy prawnicy. Odpowiednio dobra aktówka może służyć długie lata, wspaniale spełniać swoją rolę i świetnie się prezentować, choć z pewnością będzie stanowiła duży wydatek. Jak dobrze wybrać, by zakup cieszył każdego dnia?

Męska, żeńska...

Choć rynek ubrań i dodatków coraz bardziej się neutralizuje, w kategorii teczek i aktówek wciąż widać podział na produkty męskie i damskie. Te pierwsze charakteryzują się surową, prostą formą i klasyczną gamą barw, niewykraczającą poza czernie i brązy. Damskie aktówki są częściej w niebanalnych barwach, ozdobione i spersonalizowane w różnym stopniu. Coraz częściej można jednak znaleźć doskonałe produkty o bardzo uniwersalnym charakterze.

Między wyglądem a funkcjonalnością

Decydując się na teczkę lub aktówkę warto pamiętać, że oprócz wysokiej estetyki powinna ona odznaczać się także dużą praktycznością. Porządne zapięcia i zamki, solidny pasek, stabilne szwy to cechy, których należy wymagać od akcesoriów tego rodzaju. Teczka używana na co dzień w pracy musi zmieścić wszelkie niezbędne przedmioty – klucze, komputer, dokumenty.

Ponadczasowe modele

Proste, porządne kroje, czerń i brązy nigdy nie wyjdą z mody, nie trzeba się o to martwić. Klasyczny wzór nie oznacza jednak w żadnym razie nudy. Skóra dobrej jakości, piękne i staranne wykończenia, ozdoby, wzory i okucia tworzą całkiem szeroki wybór, pozwalający na dobranie teczki idealnej dla indywidualnych potrzeb. Istotny jest także materiał i staranność wewnętrznego wykończenia.

Porządny materiał

Kupując teczkę z myślą o używaniu jej przez kilka lat warto stawiać na materiały najwyższej jakości. Za taki jest wciąż uważana bydlęca skóra, gładka w dotyku, z delikatnym połyskiem, o bardzo stylowym wyglądzie. Wybiera ją bardzo wiele osób. Skórzana teczka jest dużym wydatkiem (także ta wykonana z najwyższej jakości skóry syntetycznej), który jednak szybko zwraca się w satysfakcji z użytkowania.

 

Autor

Redakcja

4up.pl

Komentarze (0)
Zostaw komentarz