Redakcja
4up.pl
Stojąc przed wyborem vana w konkretnym przedziale cenowym i o określonych parametrach, stawiamy przed zakupem potencjalnego auta określone wymagania. W zależności od naszych preferencji, oczekujemy maksymalnego bezpieczeństwa, dobrego wykończenia czy spełnienia wymagań co do konkretnej półki cenowej. Jednym z najczęstszych wyborów, jakiego dokonują konsumenci jest Volkswagen Sharan - van wyprodukowany i zaprojektowany tak, aby dawać komfort miejsca i wykończenia. Jakie są wady i zalety zakupu używanego Volkswagena Sharan oraz na co zwrócić uwagę robiąc przegląd tego auta?
Pierwszy model Volkswagena Sharan powstał już w 1995 roku, a sam projekt miał w zamyśle wyprodukowanie samochodu o najwyższych walorach komfortu i wygody. Dodatkowo, miał być przeznaczony dla rodzin wielodzietnych i stwarzać bezpieczne warunki jazdy. Kokpit w modelach produkowanych od 2004 roku zyskał nowy wymiar, przywodząc na myśl klasyczny niemiecki projekt, z którego słynie Volkswagen. Lata 2000-2004 to okres, w którym Volkswagen Sharan zyskał nową formę atrapy chłodnicy, lamp i zderzaków.
Przede wszystkim na parametry silnika - van wyposażony w 1,8T generuje zbyt duże zużycie oleju silnikowego, a maszyna wyposażona w VR6 napotyka na swoim drodze awarie związane z układem zapłonowym. Najbardziej polecanym silnikiem jest 2-litrowy, z którego użytkownicy są zadowoleni. Dodatkowe kwestie to również stan i kondycja wyposażenia na przykład klimatyzacji, elementów estetycznych i pozostałych podzespołów. W kwestii silników vana, wybór nie zadowoli użytkowników, którzy chcą władać zaskakującą prędkością. Nic w tym dziwnego, skoro Volkswagen Sharan został stworzony z myślą o zachowaniu najwyższych warunków bezpieczeństwa i miał po prostu być komfortowy dla większej ilości pasażerów. Do wyboru mamy silniki benzynowe:
oraz diesle:
Decydując się na wybór Volkswagena Sharan mamy możliwość wyboru jednej spośród dostępnych skrzyni biegów: pięciostopniowy automat oraz 5- oraz 6- biegunowa skrzynia manualna.
Użytkownicy vana Sharan najczęściej zgłaszają problemy związane z usterkami dmumasowego koła zamachowego oraz defekt układu wtryskowego. Koszt naprawy bywa wysoki, jeśli usterka już się trafi, to w dużej mierze jest związane z wyborem silników diesla. Z częstymi awariami płynącymi zwyczajnie z wad fabrycznych, borykają się modele wyposażone w silnik 1,9 TDI oraz 2 litrową jednostkę TDI. Na liście najczęstszych usterek znajdują się najczęściej problemy: awaryjnego uruchamiania napędu pompy, defekt układu rozrządu czy pękające głowice.
Zwracając uwagę na gabaryty Volkswagena Sharan oraz parametry silnika, wybór zadowoli miłośników spokojnej i zrównoważonej jazdy. Wielkość vana to zaleta, jeśli szukamy samochodu, który ma spełnić warunki związane z wysokim komfortem czy bezpieczeństwem pasażerów. Jednak z powodu gabarytów wysoka prędkość generuje większe koszty, ale w zamian zyskujemy doskonałe warunki do przewozu większej ilości osób. Po podjęciu decyzji o zakupie warto sprawdzić ogłoszenia VW Sharan używane w serwisie Pokato.pl i zastosować się do przedstawionych w artykule porad.
Artykuł partnera
4up.pl
Portal z pasji do pozyskiwania wiedzy
Wielotematyczny zakres serwisu ułatwi codzienne życie
Żyj pełnią życia
E-mail: lifestyle@4up.pl