Wyszukiwarka nieznanych numerów telefonicznych

Ciągle dzwonią i dzwonią, zamęczają nas, nie przestają nas nękać – najróżniejsze telefony dzwonią do nas w ciągu dnia. Niestety – nie wszystkie znamy. Nie wiemy, czy mamy odbierać, czy to kolejny telemarketer, ktoś na czyje połączenie czekamy, czy pani z firmy telekomunikacyjnej chciałaby przedstawić nam swoją nową ofertę. W takich przypadkach zbawieniem okazuje się wyszukiwarka nieznanych numerów, która dokładnie przefiltruje go i sprawdzi, do kogo on należy, rozwiewając nasze wszelkie wątpliwości. Będziemy wiedzieli dzięki temu jakie numery zablokować, których lepiej nie odbierać, na które nie wolno oddzwaniać, a także które mogą się dla nas okazać ważne. 

Korzystanie z takich serwisów jest bardzo proste. W Internecie pod hasłem „wyszukiwarka numerów” znaleźć można mnóstwo stron, które udostępniają informację na temat tego, kto dzwonił. Wybierzmy więc najlepszą dla nas wyszukiwarkę i wpiszmy jakiś numer, a wtedy zobaczymy do kogo on należy. Możemy ustrzec się dzięki temu przed męczącą rozmową z kolejnym pracownikiem jakieś firmy, którzy chcą nas zaprosić na pokaz garnków. 

Wszystkie numery dodawane są przez osoby, które miały z nim styczność, a na wielu z nich – można także wystawić swoją własną ocenę na temat danego numeru telefonu. To tylko potwierdzi nam, czy faktycznie ten numer będzie nas nękał. 

Niektóre serwisy pozwalają nam również na samodzielne dodanie danego numeru, który do nas wydzwania i w ten sposób możemy ostrzec kolejne osoby przed użeraniem się z niechcianą osobą po drugiej stronie telefonu komórkowego. 

Dzięki temu możemy ustrzec się również przed różnego rodzaju wyłudzaczami, którzy działają przez telefon – być może ktoś miał już z nimi styczność i chce się podzielić z innymi swoimi informacjami na ten temat, chcąc kogoś nauczyć na swoich błędach. 

Ponieważ przeważnie są to numery ogólnodostępne, służbowe, danych firm – takie działanie jest legalne.

Jeśli potrzebujemy na temat znalezienia numeru uzyskać sprawdzonych informacji – jak to zrobić, gdzie i wielu, wielu więcej – można zajrzeć na przykład na stronę www.nieznanenumery.pl, która chętnie rozwieje nasze wszystkie obawy. 

 

Autor

Redakcja

4up.pl

Komentarze (0)
Zostaw komentarz