Praca i zabawa w Ameryce - Au Pair - opieka nad dziećmi

Jesteś młody i myślisz o wyjeździe za granicę? Zależy Ci na nowych doświadczeniach i poznaniu innych kultur od podszewki? Chciałbyś jednocześnie bawić się i pracować? Pomyśl o programie Au-Pair. Dzięki niemu będziesz mógł podróżować, imprezować w międzynarodowym środowisku, a co istotne – przeżyjesz przygodę swojego życia, nie nadwyrężając portfela.

Au-Pair – o co chodzi?

Au-Pair to program wymiany kulturowej. Zapewnia uczestnikowi pracę w postaci opieki nad dziećmi. Rodzina goszcząca, która zdecyduje się na przyjęcie au-pair, ma obowiązek wypłacania wynagrodzenia, zapewnienia wyżywienia i zakwaterowania. Program jest w pełni bezpieczny. Odpowiednie organizacje pomagają załatwić wszelkie formalności. Zakres obowiązków obu stron regulują odpowiednie dokumenty.

Co zyskam dzięki Au-Pair?

Opieka nad dziećmi daje wiele satysfakcji. Kiedy jednak zdecydujesz się na wyjazd, praca będzie tylko jednym z Twoich zajęć. Warunki programu zapewniają czas wolny. Po godzinach możesz zdecydować się na dodatkowe zajęcia czy szkolenia. Część au-pair godzi naukę ze studiami na zagranicznych uczelniach. Program sam w sobie stanowi świetny sposób na naukę języka obcego. Dodatkowo rodziny często opłacają uczestnikom kursy językowe. Pamiętaj jednak, że nie samą nauką i pracą człowiek żyje! Tylko od Ciebie zależy, jak wykorzystasz miesiące spędzone za granicą. Uczestnicy wymiany to często zapaleni podróżnicy. W wolne weekendy i urlop (tak, urlop!) podróżują i zwiedzają, co umożliwia im regularnie wypłacane kieszonkowe. Warunkiem udziału w programie jest wiek do 26 lat. Większość traktuje Au-Pair, jako wakacje połączone z pracą. Garściami czerpią z atrakcji oferowanych przez wybrany kraj. Wracają pełni wspomnień, z masą inspiracji i przede wszystkim... nowymi znajomościami. Najlepiej przecież poznaje się odmienną kulturę poprzez ludzi.

Który kraj wybrać?

Program oferuje wymianę z wieloma europejskimi krajami. Sporo uczestników wybiera jednak… Amerykę. Przemyśl tę opcję. Pobyt za oceanem na własną rękę kosztuje sporo nerwów i pieniędzy. Dzięki Au Pair nie musisz się o nic martwić. Jeszcze jeden plus... Praca z dziećmi w USA zajmie Ci maksymalnie rok. Wiza zaś jest ważna 13 miesięcy. Zyskujesz więc 4 tygodnie wolności! W tym czasie jeździsz po całym kraju i imprezujesz niczym bohaterowie amerykańskich filmów!

Chcę się zgłosić!

Przekonałeś się już, że praca z dziećmi w USA połączona ze świetną zabawą jest dla Ciebie? Podejmij odpowiednie kroki! Boisz się formalności? Zgłoś się do programu Au Pair in America. Dzięki profesjonalnej pomocy wybierzesz wymarzone miejsce pobytu, sprawnie przejdziesz proces rekrutacji i… wyjedziesz przeżyć niezapomnianą przygodę! Nie martw się, co potem. Na miejscu nie będziesz pozostawiony samemu sobie. Masz zapewniony kontakt z lokalną opiekunką, otrzymujesz numer telefonu, na który możesz zadzwonić w każdej chwili. Praca z dziećmi w USA pozwoliła wielu młodym osobom zrealizować marzenie ich życia. Dołącz do ich grona – niech spełni się i Twój american dream!

 

Materiał zewnętrzny

Autor

Redakcja

4up.pl

Komentarze (0)
Zostaw komentarz