Drabinka gimnastyczna - sprzęt do różnorodnych ćwiczeń

Drabinki gimnastyczne to sprzęt, który kojarzy nam się głównie ze szkołą. Każdy chyba pamięta lekcje wf-u, kiedy na drabinkach gimnastycznych wykonywało się różnego rodzaju ćwiczenia rozciągające, wzmacniające, korekcyjne.

Obecnie drabinka gimnastyczna to funkcjonalny sprzęt do ćwiczeń stanowiący wyposażenie sal do fitnessu, hal sportowych, siłowni, czasami wybierany też do domowych mini siłowni. Ćwiczenia na drabinkach gimnastycznych wzmacniają cały organizm, bardzo korzystnie wpływają na kręgosłup, na mięśnie ramion i brzucha. Na drabinkach można ćwiczyć nie tylko wszystkie partie mięśni, ale też wykonywać różnego rodzaju ćwiczenia akrobatyczne i równoważne.

Drabinki gimnastyczne dla dzieci

Drabinki gimnastyczne to jedne z najpopularniejszych akcesoriów do ćwiczeń dla dzieci. Dzieci chętnie z nich korzystają. Ćwiczenia na drabinkach wspomagają rozwój fizyczny dzieci, rozwijają u nich takie cechy, jak: gibkość, sprężystość, zręczność, przyczyniają się też do szybszego rozwoju intelektualnego, rozwijając koncentrację, konstruktywne myślenie, szybkość podejmowania decyzji.

Drabinki gimnastyczne to sprzęt zajmujący niewiele miejsca, wykonany z bezpiecznych trwałych materiałów, dlatego drabinki można zamontować w pokoju dziecka. Z takich drabinek mogą korzystać też pozostali domownicy. Drabinka gimnastyczna to prosta konstrukcja składająca się z dwóch rur bocznych i z poprzeczek.

Na rynku dostępne są specjalne kolorowe drabinki dla dzieci. Takie drabinki można dodatkowo wyposażyć w kółka, drążek, drabinkę linową czy linę. By zapewnić dziecku bezpieczeństwo, drabinki gimnastyczne należy kupować u sprawdzonych producentów, wybierając konstrukcje maksymalnie wytrzymałe, najlepszej jakości. Warto dokupić też matę asekuracyjną, która zapobiegnie urazom w czasie wypadku.

Inne zalety drabinek gimnastycznych

Ćwiczenia na drabinkach wyrabiają prawidłową postawę ciała, hartują i wzmacniają organizm, wzmacniają rozwój układu mięśniowego, poprawiają pracę narządów wewnętrznych: płuc, serca, układu pokarmowego. Dużą zaletą drabinek gimnastycznych jest możliwość wykonywania różnorodnych ćwiczeń. To sprzęt idealny do wykonywania ćwiczeń rozciągających, do rozgrzewki przed intensywnymi treningami, do ćwiczeń rozluźniających po zakończeniu treningów. Choć do domowych siłowni zazwyczaj kupujemy inne sprzęty, warto rozważyć także zakup drabinki gimnastycznej.

Materiał partnera zewnętrznego

Autor

Redakcja

4up.pl

Komentarze (0)
Zostaw komentarz