Co zapewnią Ci piece kominkowe na drewno?

Dźwięk spalanego drewna i płomienie widoczne zza szyby kominka – chyba nic nie tworzy w domu tak magicznego klimatu. Długie zimowe wieczory przy kominku to marzenie wielu z nas, jednak nie każdy może sobie pozwolić na jego instalację. Często jest to niemożliwe w przypadku nowo powstałych budynków, wydanych przez deweloperów. Poza tym decydując się na kominek sami stawiamy sobie spore ograniczenie pod względem aranżacji mieszkania. Jest to bowiem stała konstrukcja, której nie będziemy mogli po latach wymienić na nową. Czy zatem istnieje lepsze rozwiązanie niż tradycyjny kominek?

Postaw na piec kominowy na drewno, a na pewno nie pożałujesz! 

Interesującą alternatywą dla tradycyjnego kominka może być wolnostojący piec kominowy na drewno. W tym przypadku nie musisz martwić się trudną, brudną i czasochłonną instalacją tego typu urządzenia grzewczego. Odpada wówczas konieczność wykonywania zabudowy oraz wykończania obudowy. Wystarczy, że połączysz piec z kominem i możesz korzystać do woli z wszystkich walorów jakie zapewnia.  

Jeżeli znudzi Ci się dotychczasowa stylizacja pieca, będziesz mógł w przyszłości bez trudu wymienić go na nowy, zgodnie z trendami modowymi. Możesz wybierać spośród pieców zaprojektowanych w różnym kształcie, dlatego bez trudu dopasujesz konstrukcję do stylu swojego mieszkania. Wolnostojące piece kominowe zajmują znacznie mniej miejsca niż zwykłe kominki, dlatego można pozwolić sobie na ich montaż nawet w przypadku ograniczonej przestrzeni. Jeżeli bierzesz pod uwagę przeprowadzkę po kilku latach, wtedy nic nie stoi na przeszkodzie ku temu, aby po prostu zabrać piec ze sobą i zainstalować w nowym mieszkaniu. 

Sparwdź już teraz teraz atrakcyjną ofertę sklepu internetowego zagrzej.pl i wybierz stylowy piec kominkowy na drewno pasujący do stylistyki Twojego domu >>

piec kominkowy

Czyste rozpalanie i oszczędność miejsca 

Nowoczesne piece kominkowe pozwalają zaoszczędzić przestrzeń w pomieszczeniu, ponieważ są wyposażone w wydzielone miejsce na drewno w swej dolnej części. Nie musisz zatem obawiać się konieczności jego przechowywania w swoim domu i bałaganu z tym związanego. Unikasz również konieczności częstego usuwania z pieca popiołu, ponieważ nowoczesne konstrukcje są wyposażone w wbudowany popielnik, który z łatwością można wysuwać. Moc grzewcza takich urządzeń wynosi około 7 kW, co zapewnia uczucie przyjemnego ciepła w mieszkaniu. Warto zwrócić także uwagę na wysoką sprawność, która powinna przekraczać 80%. 

Widowiskowy efekt dzięki drzwiczkom z dużą szybą 

Odkąd zamontujesz w swoim domu piec kominkowy na drewno, odtąd będziesz z przyjemnością spędzał w nim czas każdego wieczora. Wyjątkowo romantyczny klimat zapewnia duża szyba, przez którą możesz obserwować proces spalania się drewna. Odpoczynek przy piecu kominkowym dostarcza niesamowitych wrażeń estetycznych. Wycisza i doskonale koi nadszarpane nerwy związane z trudami codziennego dnia. Nowoczesne piece tego typu są wyposażone w system powietrza wtórnego, dzięki czemu możesz być pewien, że szyba będzie zawsze czysta. Nie musisz również obawiać się o jej pęknięcie po wpływem temperatury czy powstawanie zarysowań. Warto postawić zwłaszcza na piece kominkowe z naturalnego kamienia, które wprowadzą do pomieszczenia nutę elegancji.

Autor

Redakcja

4up.pl

Komentarze (0)
Zostaw komentarz