Akumulatory samochodowe - najczęściej zadawane pytania

Wielu ludzi pyta często, którzy z istniejących na rynku producentów akumulatorów są najbardziej godni zaufania. Warto zauważyć, że niektóre firmy w swojej działalności skupiają się wyłącznie na produkcji akumulatorów, podczas gdy dla innych jest to tylko jedna z wielu części ich ofert.

Jeżeli chcemy kupić coś faktycznie dobrego, to powinniśmy przede wszystkim zwracać uwagę na marki: ACTION ENERGY, AQU, BANNER, Bosch, Centra, Driver, Exide, HAWKER, IPT, JENOX, MinnKota, OEM, Panasonic, PowerSonic, Sandtler, SONNENSCHEIN, Sunnyway, TELWIN, Varta, White Energy.

Akumulator Centra, Bosch, Varta - który z nich wybrać?

Szczególnie polecane są tu akumulatory Centra, które zdaniem wielu użytkowników łączą w sobie dogodne ceny oraz wysoką jakość – jest to ponadto doświadczona marka, która działa w naszym kraju już od lat 20 ubiegłego wieku. Za faktycznie dobry akumulator z jej oferty zapłacimy około 300 zł, co jest bardzo niską ceną. W ofercie znajdują się również nieco droższe modele, które jednak przeznaczone są głównie dla posiadaczy lepszych samochodów o wysokim standardzie.

Na uwagę zasługują również produkty popularnej firmy Bosch; cieszy się ona dużym uznaniem, a jej oferta jest tak szeroka, że niemalże każdy z nas w życiu codziennym korzysta z różnych jej urządzeń. Warto jednak pamiętać, że decydując się na akumulator Bosch będziemy musieli zapłacić nieco wyższą cenę, co w pewnym stopniu jest podyktowane samą popularnością tej marki.

Oprócz tego często chwalona jest marka Varta – przedział cen akumulatorów dostępnych w jej ofercie jest bardzo szeroki. Są one cenione głównie za dużą wytrzymałość, odporność na najróżniejsze uszkodzenia oraz żywotność. Zakup takiego akumulatora może zatem być dobrą inwestycją, dzięki której w przyszłości unikniemy dodatkowych wydatków.

Akumulator samochodowy

Jak długo może działać akumulator samochodowy?

Często zastanawiamy się także, w jaki sposób można maksymalnie przedłużyć czas, w jakim możemy korzystać z akumulatora. Aby to zrobić, należy zadbać w czasie jego montowania o odpowiednio mocne przytwierdzenie go do nadwozia. Warto dbać także o jego czystość, bowiem szczególnie w przypadku zachlapania go elektrolitem może dochodzić do częstego rozładowywania się. Użytkownicy samochodów często nie zdają sobie sprawy z tego, jak bardzo ważnym ich elementem są właśnie akumulatory; w czasie korzystania z nich należy w związku z tym przestrzegać kilku istotnych zasad.

Aby zapewnić sobie bezpieczeństwo, należy przede wszystkim unikać zbliżania się do akumulatora z ogniem, bowiem może to doprowadzić do poważnych wypadków; nie powinniśmy go również przewracać ani w żaden sposób rozbijać. W czasie jego montowania należy odpowiednio mocno przymocować go do nadwozia. Jeśli nie chcemy, aby akumulator zbyt szybko uległ awarii, nie powinniśmy pozostawiać go bez użytku na czas dłuższy niż dwa miesiące.

W czasie montowania akumulatora w samochodzie należy uważać, aby nie dotykać kluczem masy, bowiem może to powodować powstawanie iskier. Elektronicy twierdzą, że na samym początku najlepiej jest odłączyć klamrę dodatnią, bowiem zapobiega to uszkodzeniom całej elektroniki. W żadnym wypadku nie wolno nam wyrzucać zużytego akumulatora po wymianie. Zgodnie z polskim prawem należy zwrócić go do miejsca, w którym dokonaliśmy takiego zakupu – warto o tym pamiętać, aby nie narazić się na niepotrzebne kłopoty.

Autor

Redakcja

4up.pl

Komentarze (0)
Zostaw komentarz