Pojemniki plastikowe - porządki

Niekończące się ilości papierowych torebek, kartonów, foliówek i opakowań. Jeżeli kuchenne szafki są nimi zapełnione, a gospodyni nie może wśród nich znaleźć potrzebnych składników, wówczas jest to sygnał, że trzeba koniecznie zrobić porządki. W tym celu na ratunek przychodzą plastikowe pojemniki, które nie tylko zapewnią ład w kuchennej przestrzeni, ale też ułatwią obserwowanie ilości poszczególnych artykułów żywnościowych.

Pojemniki klasyczne

Niemal wszystkie pojemniki na żywność posiadają przykrywkę, dzięki której przechowywane w nich składniki nie zawilgotnieją oraz zachowają świeżość na dłużej. Najlepszymi rodzajami pokrywek są te zawierające hermetyczne zamknięcie, które jest najszczelniejsze. Istnieją również pojemniki z uszczelką , która ma podobne działanie do pokrywek hermetycznych. Wiele opakowań posiada również przykrywki zamykane na klipsy, oraz zakrętkę typu „weck”, które z pewnością zapobiegną wydostaniu się produktów na zewnątrz i pozwolą na długo zachować świeżość. Co więcej, warto wybrać pojemnik przezroczysty, dzięki czemu możemy łatwo obserwować jak stopniowo zmniejsza się jego zawartość. Można w ten sposób uniknąć przykrej niespodzianki, kiedy podczas gotowania posiłku, zabraknie konkretnej przyprawy. Świetnym rozwiązaniem na produkty sypkie są pojemniki z dozownikiem. Przy wyborze naczyń, wykorzystywanych do segregacji produktów spożywczych, warto również wziąć pod uwagę kształt. Najlepiej w takich sytuacjach spisują się pojemniki kwadratowe i prostokątne. Zajmują w szafkach mniej miejsca i łatwo je umieścić pomiędzy innymi przedmiotami. Pojemniki okrągłe, z kolei, będą świetnie wyglądać jako ozdoba na kuchennym blacie. Wystarczy wybrać trzy przezroczyste naczynia, wypełnić je różnokolorowymi produktami (np. groch, czerwona fasola, zielona soczewica) i mamy gotowy, uniwersalny motyw dekoracyjny.

Pojemniki niestandardowe

Poza uniwersalnymi pojemnikami, na rynku dostępna jest szeroka gama naczyń posiadających konkretne przeznaczenie. Świetnym przykładem jest plastikowy pojemnik ze specjalnym wyżłobieniem na jajka. Podobnie jest z pojemnikami na owoce i warzywa, które po rozkrojeniu, powinny być przechowywane pod przykryciem. Osoby lubiące niestandardowe, a przy tym funkcjonalne ozdoby, mogą pokusić się o nabycie fikuśnych pojemników na ciastka czy też naczyń do przechowywania świeżych ziół (np. pojemnik z kolekcji Sense, marki Tescoma). Dolna część naczynia umożliwi wstawienie zieleniny do wody, zaś górna uchroni ją przed zwiędnięciem. Mówiąc o przydatnych, a przy tym oryginalnych rozwiązaniach, należy także wspomnieć o pojemnikach, w których bez obaw można odgrzewać żywność. Dobrym tego przykładem jest pojemnik plastikowy Harnec, który służy nie tylko do przechowywania artykułów spożywczych, ale także do podgrzewania ich w mikrofali. Genialnym pomysłem było także zaprojektowanie pojemnika z datownikiem (np. model Dial marki Joseph Joseph). Ustawiając ręcznie datę ważności danego produktu, można mieć pewność, że posiadane artykuły spożywcze nadają się do spożycia. W celu przechowywania produktów, które mają w składzie wodę (owoce, warzywa, wędliny, sałatki), należy zatroszczyć się o pojemniki z otworami wentylacyjnymi. Dzięki temu można uniknąć przykrych niespodzianek w postaci pleśni.

Plastikowe pojemniki pozwalają nie tylko zachować porządek w kuchni, ale także utrzymać w świeżości wiele artykułów spożywczych. Wśród szerokiej gamy plastikowych opakowań, każdy z łatwością znajdzie coś odpowiedniego dla swoich potrzeb. Żeby zapoznać się z bogatym wyborem plastikowych pojemników, odwiedź ten sklep.

 

Artykuł sponsorowany

Autor

Redakcja

4up.pl

Komentarze (0)
Zostaw komentarz