Luksusowe safari w Tanzanii - co warto wiedzieć?

Afryka jest fascynującym kontynentem z wieloma atrakcjami turystycznymi. Tanzania jest klejnotem Afryki Wschodniej, a turyści coraz częściej uznają Tanzanię za najlepszy wybór na safari. Podróżnicy są zdeterminowani, aby mieć autentyczne doświadczenie.

Czy chcesz przeżyć niezwykłe doświadczenie, które będzie trwało całe życie?

Jedną z takich podróży jest wyprawa do Tanzanii na spotkanie z lwami lub lampartami. Na równinach Serengeti odbywa się Wielka Migracja, która przyciąga podróżników jak magnes. Są tam również jeziora wypełnione różowymi flamingami i zachwycające widoki na dziką przyrodę. Turyści z całego globu chcą zobaczyć dzikie koty w ich naturalnych siedliskach, majestatyczne żyrafy spacerujące wśród drzew akacjowych oraz setki tysięcy antylop gnu i zebr szukających pożywienia.

Autentyczne wycieczki safari w Tanzanii odbywają się w specjalnie wyposażonym i komfortowym pojeździe 4x4. Można obserwować dzikie zwierzęta, wybrać się na spacer z przewodnikiem po buszu lub zjeść kolację przy ognisku w namiotach. Dla miłośników podniebnych lotów polecamy emocjonujący lot balonem nad równiną Serengeti.

Safari w Afryce Wschodniej to wspaniały sposób na spędzenie niezapomnianych wakacji z dziećmi lub na romantyczny miesiąc miodowy. To idealne miejsce na świętowanie wielu wyjątkowych okazji. Sprawdź wakacje dla wymagających na Tanzaniaadvisor.

Tanzania znana jest z różnorodnej flory, fauny i krajobrazów. Jest to fascynujący kraj z bogatą kulturą i dziewiczym naturalnym pięknem. Jest to świetne miejsce na zwiedzanie Parków Narodowych, wycieczki safari lub po prostu relaks. W Tanzanii jest wiele atrakcji: plantacje kawy w Arusha, sawanny Serengeti, jezioro Manyara ozdobione flamingami, szympansy nad jeziorem Tanganika i Kilimandżaro (najwyższy szczyt Afryki), czy krater Ngorongoro.

Safari Tanzania

Safari w Tanzanii bez tłumów

Tanzania jest domem dla wielu zróżnicowanych ekosystemów i różnorodnego ukształtowania terenu. Dzięki temu jest to idealne miejsce do zaprojektowania niezapomnianego programu wycieczki. Na safari można wybrać się także awionetką lub samochodem terenowym. Warto odwiedzić Park Tarangire, który słynie z pięknych baobabów, oraz lwów skalpujących korony drzew. Kolejną atrakcją jest niewątpliwie zachwycające alkaliczne jezioro Manyara. Jest ono domem dla flamingów, które można spotkać przy gorących źródłach Maji Moto Ndogo lub Maji Moto, jak również krokodyli i hipopotamów.

Park Narodowy Manyara położony jest w Wielkiej Dolinie Ryftowej i zajmuje powierzchnię ponad 330 km kw. Jezioro Manyara zajmuje 230 km z pozostałych km. Przez teren parku spływają ze skał liczne strumienie. Zróżnicowane środowisko jeziora przyciąga wiele gatunków małp i antylop, a także bawoły, zebry i żyrafy. UNESCO w 1981 roku uznało obszar parku Manyara za rezerwat biosfery.

Wycieczka na bezkresne równiny Parku Serengeti

Równiny Parku Serengeti są obowiązkowym punktem Twojego safari w Tanzanii. Jest to największy chroniony obszar naturalny na świecie. Jest to również najstarszy park narodowy w Tanzanii, założony w 1951 roku. Równiny Serengeti znajdują się na wysokości aż 1900 metrów nad poziomem morza. Ekosystem Serengeti, region w północnej Tanzanii, obejmuje około 30 000 km2 ziemi. Obejmuje on Park Narodowy Serengeti, a także kilka rezerwatów dzikich zwierząt.

Rozległa przestrzeń pokryta jest trawą i drzewami akacjowymi i jest bogata w dzikie zwierzęta i ptaki. Występuje tu około 500 gatunków. Życie ptaków w Serengeti jest bogate w różnorodność. Zobaczysz majestatyczne strusie i piękne żurawie koroniaste, a także sekretarze (zwane również serpentynami), sekretarze (zwane również serpentynami), ponure marabuty i gigantyczne dropie. Serengeti jest domem dla "afrykańskiej wielkiej piątki", czyli najgroźniejszych gatunków w buszu. Wielka piątka Afryki to czarny nosorożec, słoń, pantera afrykańska i lew.

Wielka migracja w Afryce

Każdy, kto interesuje się afrykańską dziką przyrodą, prawdopodobnie słyszał o Wielkiej Migracji. Jest ona po raz pierwszy znana dzięki programom telewizyjnym National Geographic. Główną atrakcją Serengeti jest niewątpliwie coroczna migracja zwierząt. Od czerwca do sierpnia trwa coroczna migracja gnu, antylop i zebr, które przemieszczają się w dużych stadach z południowej części Serengeti do Masai Mara w Kenii. Trasa przecina rzekę Mara, gdzie wiele zwierząt pada ofiarą krokodyli. W parku żyją hieny i lamparty, a także likaony, likaony, szakale i gepardy.

Dwa miliony gnu, impale, gazele Thomsona, pół miliona zebr oraz dziesiątki do tysięcy topi gazeli Granta, gazeli Granta, eland i innych gatunków antylop przemierzają bezkresne sawanny w poszukiwaniu wody i pożywienia. To właśnie ze względu na to bogate życie Park Narodowy Serengeti został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Krater Ngorongoro - Masajowie i zwiedzanie kaldery bogatej w dziką przyrodę

 jest niepSafari w Tanzaniiełne bez wizyty w Rezerwacie Ngorongoro. Krater znajduje się 180 km na zachód od Arushy. Jest to największa nienaruszona kaldera, która powstała z wygasłego wulkanu, jest też najbardziej aktywna. Jego podstawa znajduje się na wysokości 1800 m n.p.m. Wulkan był aktywny między 2 a 3 milionami lat temu. Ze względu na unikalne warunki geologiczne, wulkan był w stanie rozwinąć florę i dużą ilość fauny.

Masajskie wioski znajdują się pomiędzy kraterem Ngorongoro, a bramą wejściową do parku. Po uiszczeniu niewielkiej opłaty można dowiedzieć się więcej o życiu Masajów i zrobić zdjęcia. Turyści raczej nie mają możliwości fotografowania tego barwnego plemienia.

Ciekawostka: Masajowie są odpowiedzialni za opiekę nad bydłem, które jest ich głównym źródłem dochodu i "świętością".

Parki Narodowe Gombe i Mahale: Spotkanie z szympansami

Polecamy niesamowitą przygodę z szympansami w parkach narodowych takich jak Mahale i Gombe dla bardziej doświadczonych podróżników. Parki te położone są wzdłuż brzegów jeziora Tanganika. Park Narodowy Gombe Stream w Tanzanii jest najmniejszym parkiem. Znajduje się on w pobliżu granicy z Burundi. Do głównych atrakcji parku należą piaszczyste plaże nad jeziorem Tanganika, a także grupy dzikich szympansów w ich naturalnym środowisku. Jane Godall, brytyjska antropolog i podróżniczka, badała je w latach 60. XX wieku. Niezapomnianym przeżyciem jest wędrówka śladami wielkich naczelnych w Parkach Narodowych Mahale i Gombe.

Autor

Redakcja

4up.pl

Komentarze (0)
Zostaw komentarz