Jak dbać o rzęsy? Trzy kroki do pięknego spojrzenia

Nie da się zrobić makijażu bez dobrego tuszu do rzęs. Ale nawet najlepsza maskara nie pomoże, kiedy rzęsy są cienkie, przerzedzone i łamliwe. W codziennej pielęgnacji warto zadbać również o zdrowie i piękno rzęs. Jak to zrobić?

Rzęsy to delikatne i wyjątkowo podatne na uszkodzenia włoski. Kobiety marzą o tym, aby były gęste, długie i spektakularnie podkręcone, jednak zapominają, że naturze trzeba czasami pomóc. Nie ma na to lepszego sposobu niż codzienna pielęgnacja. Sprawdź, co lubią rzęsy, a czego unikać, żeby zapewnić im prawidłowy wzrost.

Dieta a rzęsy

Piękno bierze się ze środka, dlatego bardzo ważne jest, aby wprowadzić do swojego codziennego jadłospisu produkty bogate w witaminy i minerały potrzebne rzęsom. Możemy je wzmocnić, dostarczając w diecie więcej witaminy A, E oraz tych z grupy B. Bardzo ważne są również składniki mineralne takie, jak cynk, krzem, potas i żelazo. Oczywiście nie należy zapominać też o produktach z dużą ilością cennych kwasów omega. W dłuższej perspektywie zróżnicowana dieta ma kolosalny wpływ na kondycję i wygląd rzęs, ale również włosów, skóry i paznokci.

Stop zabiegom

Czasami wybieramy drogę na skróty, bo chcemy wyglądać pięknie tu i teraz, właśnie w tym momencie. Salony urody coraz częściej oferują zabiegi takie jak lifting rzęs, trwała na rzęsy, farbowanie rzęs lub zdecydowanie najpopularniejsze przedłużanie rzęs różnymi metodami. Żadna z tych metod nie jest do końca bezpieczna, jeśli jej nadużywamy. Obciążone sztucznymi rzęsami i substancjami chemicznymi rzęsy mogą się osłabiać, niszczyć i wypadać. Jeśli tylko możemy, zrezygnujmy z zabiegów na rzęsy i pozostawmy je na specjalne okazje.

Odżywka do rzęs

Obowiązkowe wyposażenie kosmetyczki każdej kobiety, która lubi dbać o siebie i wyglądać pięknie, to odżywka do rzęs. Najlepiej taka skomponowana z naturalnych składników najlepszej jakości. Która odżywka do rzęs jest najlepsza? Na rynku mamy naprawdę duży wybór produktów, ale warto zwracać uwagę na kilka kwestii. Aplikator powinien być cienkim pędzelkiem, aby ułatwiać nakładanie serum na linię rzęs. W składzie powinny znaleźć się nie tylko substancje przyspieszające wzrost, ale też ekstrakty roślinne. Najlepiej opierać się na opiniach i przeglądać recenzje odżywek do rzęs, z których najlepiej dowiemy się, jaka jest najskuteczniejsza.

 

Materiał zewnętrzny

Autor

Redakcja

4up.pl

Komentarze (0)
Zostaw komentarz