Kantory internetowe – czy wymiana walut online naprawdę się opłaca?

Kantory internetowe zdobywają szturmem polskich klientów, coraz więcej osób wymienia walutę przez internet. Czy jednak wymienianie walut online naprawdę się opłaca? Który kantor wybrać?

Kantor internetowy – jakie mogę zyskać korzyści?

Wymienianie walut w internecie jest banalnie proste. Nie musisz iść do banku czy kantoru stacjonarnego, nie musisz nigdzie się spieszyć. Przypomniałeś sobie o potrzebie zakupu franków szwajcarskich na ratę kredytu na dzień przed terminem? Jutro jest deadline zapłaty za zamówiony do firmy towar z Austrii, a Ty nie masz tyle euro? Żaden problem – włączasz komputer, kilka razy klikasz i po chwili masz już pieniądze w innej walucie.

Najważniejszym jest jednak fakt, że wymieniając walutę w sieci, stawiasz nie tylko na wygodę. Dzięki wymianie walut online oszczędzasz - i to nie tylko czas (potrzebny na dotarcie do placówki, stracony w kolejkach, itp.), ale i pieniądze.

Jak działają kantory internetowe?

W kantorze internetowym sam wybierasz warunki transakcji, akceptujesz je, dokonujesz wpłat. A system zwraca Ci pieniądze w innej walucie już po chwili. Na dodatek za walutę zapłacisz dużo mniej niż w banku czy tradycyjnym kantorze. Jak to jest możliwe?

Cena, którą płacisz za walutę, opiera się na spreadzie – czyli różnicy pomiędzy ceną zakupu a cena kupna waluty. Kantory internetowe mogą obniżyć swój spread do minimum, ponieważ kursy aktualizują na bieżąco, co kilkanaście sekund. A kantor online Fritz Exchange oferuje swoim klientom spread nawet o kilkadziesiąt groszy niższy niż w bankach i kantorach stacjonarnych, a Ty oszczędzasz nawet do 8% wartości transakcji.

Jaki kantor wybrać?

Najlepszym wyborem jest kantor pewny, istniejący na rynku od lat (po pierwszej fali sukcesów na polskim rynku, kantory internetowe zaczęły pojawiać jak grzyby po deszczu!) i z pełnym pakietem pomocy – żebyś w razie problemu nie został z nim sam.

My stawiamy na markę Fritz Exchange, należącą do Fritz Group, innowacyjnej grupy finansowej z ponad 20-letnim doświadczeniem w swojej branży. W Fritz Exchange klienci biznesowi otrzymują wsparcie aż trzech grup specjalistów, mogą również negocjować kursy (przy regularnych lub dużych transakcjach).

Materiał partnera zewnętrznego

Autor

Redakcja

4up.pl

Komentarze (0)
Zostaw komentarz