Jak nauczyć się tańczyć? Od jakiego stylu warto zacząć?

fot. materiał partnera

Do nauki tańca potrzebne jest nie tylko poczucie rytmu, ale również odrobina chęci, cierpliwości oraz wytrwałości. Opanowanie kilku podstawowych kroków sprawi, że każda impreza, wesele, a nawet taneczna randka, będzie świetną i niezapomnianą zabawą.

Jak tańczyć na imprezie lub weselu?

Przed rozpoczęciem nauki tańca trzeba przede wszystkim zdać sobie sprawę, dlaczego warto tańczyć. Taniec wyzwala emocje, endorfiny, poprawia koordynację ruchową i dostarcza wiele rozrywki. Na rynku istnieje wiele szkół tańca, w telewizji prowadzone są programy rozrywkowe o tematyce tanecznej, a przebywanie w klubach to w głównej mierze zabawa na parkiecie. Świat coraz bardziej stawia na ruch i aktywność fizyczną właśnie poprzez taniec.

Podstawą w tańcu na imprezie jest dopasowanie ruchów ciała do rytmu muzyki. Na początku można wykonywać symetryczne kroki w lewo i w prawo, naprzemiennie kładąc stopy na pięcie oraz palcach. Podstawowy krok polega na tym, żeby skierować piętę lewej nogi do prawej strony, a następnie powrócić do podstawowej pozycji  i analogicznie wykonać po chwili ten sam ruch prawą nogą. Do tego podstawowego kroku można dodać również ruch rąk i bioder. Raz po raz nie zaszkodzi obrót czy klaśnięcie w dłonie. To idealna odpowiedź na pytanie, jak tańczyć na imprezie w klubie samemu lub z partnerem bądź partnerką.

Najprostsze style tańca towarzyskiego do nauki

Wśród tańców towarzyskich można wyróżnić 3 łatwe do opanowania style:

  • Discofox - czyli tzw. taniec 2 na 1, to bardzo prosty taniec z uniwersalnymi krokami tanecznymi. Pozwala na dużą swobodę ruchów i ich modyfikację według własnych preferencji. Polega na wykonaniu dwóch kroków (lewa noga w bok, a następnie prawa noga w bok), przejściu lewą nogą w tył i powróceniu na prawą nogę (stąd nazwa taniec 2 na 1). Figury discofox można tańczyć zarówno w pozycji zamkniętej, jak i otwartej - przy trzymaniu jedną lub dwoma rękoma w odmiennych wariantach.
  • Cha-cha - kolejny prosty w nauce taniec, opierający się na kroku chassé, czyli ruchu w schemacie: odstaw-dostaw-odstaw. Cha-cha to pełen ekspresji latynoamerykański taniec, który poprawia kondycję fizyczną, a także wzmacnia mięśnie ciała. Dodaje energii i rozbudza. To dynamiczny taniec, w którego trakcie akcentowana jest praca nóg. Krok podstawowy jest jednak na tyle prosty, że tego energicznego tańca można nauczyć się już po kilku lekcjach.
  • Walc angielski - najchętniej wybierany styl taneczny na pierwszy taniec weselny. Jest prosty w nauce i jednocześnie bardzo efektowny - zwłaszcza przy spokojnym i melodyjnym utworze. Figury w walcu angielskim opierają się na kroku zmiennym. Krok do przodu stawia się od pięty, natomiast do tyłu - od palców. Kroki boczne wykonuje się na podeszwach.

Powyższe 3 style taneczne pozwolą świetnie ruszać się na zabawie tanecznej każdego rodzaju: na imprezie w klubie, na weselu, a nawet podczas ślubnego pierwszego tańca. Najlepiej, jeśli nauka tańca będzie odbywać się pod okiem doświadczonego i profesjonalnego instruktora, który będzie mógł korygować ewentualne błędy i doradzić najlepsze rozwiązania. Na rynku nie brakuje ofert szkół tańca i fachowców w tej dziedzinie - taneczny świat stoi zatem przed Tobą otworem!

Artykuł sponsorowany

Autor

Redakcja

4up.pl

Komentarze (0)
Zostaw komentarz