Wycieraczki samochodowe - co musimy o nich wiedzieć?

Kiedy przychodzi pora wymiany wycieraczek  w naszym samochodzie nie zastanawiamy się zwykle nad tym, które z nich będą najlepsze dla użytkowanego samochodu. Idziemy do sklepu, prosimy o produkt nadający się do naszego modelu, po czym zakładamy zakupione pióra.

Niestety często okazuje się, iż kupione przez nas wycieraczki nie wywiązują się dobrze ze swej roli. Nie warto czekać z zaznajomieniem się z podstawowymi informacjami na temat wycieraczek samochodowych do momentu ich zużycia. Przeczytaj nasz artykuł i uniknij złego zakupu w przyszłości.

Wycieraczki Boch, Valeo czy Bottari? Które z nich będą najlepsze?

Wystarczy jedynie nieco bliżej zapoznać się z rynkiem w naszym kraju aby bardzo szybko zobaczyć, że spotkamy się na nim obecnie z ogromnym wyborem najróżniejszych produktów i marek. Jeśli chcemy tu kupić coś faktycznie dobrego, to najlepiej będzie oczywiście skupić się na ofertach tych najbardziej znanych, sprawdzonych już producentów.

Na liście godnych polecenia marek znajdują się przede wszystkim firmy Bosch, Alca, Auto Collection, Valeo i Bottari. Co więcej, w większości przypadków spotkamy się w nich z bardzo szerokim wyborem najróżniejszych typów wycieraczek, dzięki czemu dosłownie zawsze będziemy w stanie znaleźć w nich coś faktycznie dla nas odpowiedniego.

Kiedy należy wymienić wycieraczki samochodowe?

Na samym początku warto oczywiście zastanowić się, kiedy tak w ogóle pojawia się konieczność wymiany wycieraczek na nowe. W czasie codziennego korzystania z samochodu bardzo łatwo możemy zauważyć wyraźne pogarszanie się ich stanu. Jest to przede wszystkim gorsza efektywność w zbieraniu przez nie wody, i powstawanie na szybie smug.

Wymiana wycieraczek

Niekiedy praca wycieraczek staje się także znacznie głośniejsza niż normalnie, choć coś takiego spotykane jest przede wszystkim przy wycieraczkach z niższej półki. O tym, jak długo będziemy mogli bez problemów korzystać z naszych wycieraczek decyduje oczywiście szereg czynników. Te lepsze wycieraczki pozostają zwykle w dobrej kondycji mniej więcej przez rok; warto tutaj nieco zainwestować, bowiem tanie produkty zużywają się zazwyczaj po bardzo krótkim czasie.

Mówiąc ogólnie, nie istnieje żaden sposób na który moglibyśmy skuteczniej dbać o pióra naszych wycieraczek; nie wymagają one takich działań i zużywają się praktycznie niezależnie od nas. Warto jednak uważać, aby nigdy nie pracowały one na suchych szybach, bowiem coś takiego może poważnie im szkodzić – ponadto, grozi to także zarysowaniem samej szyby.

Jak poprawnie eksploatować wycieraczki w aucie?

W okresie letnim warto jak najczęściej spryskiwać szyby płynem, bowiem dzięki temu unikniemy zniekształcania się wycieraczek pod wpływem wysokich temperatur. Sama wymiana wycieraczek na nowe jest bardzo prosta i bez problemów może to wykonać praktycznie każdy. Wycieraczki samochodowe są co prawda często zaniedbywane, ale bez wątpienia stanowią one niesamowicie istotny element naszego samochodu.

W końcu w ogromnym wręcz stopniu mogą wpływać zarówno na nasze bezpieczeństwo jak i na komfort w czasie jazdy, zapewniając nam odpowiednią widoczność. Przy ich wymienianiu nie warto zatem oszczędzać; o wiele bardziej opłaca się kupić coś lepszego, co zapewni nam faktycznie wysoką skuteczność.

Autor

Redakcja

4up.pl

Komentarze (0)
Zostaw komentarz