Czym jest system Memsource i dlaczego każdy tłumacz powinien z niego korzystać?

 

Oprogramowanie Memsource to niezastąpione narzędzie w pracy każdego tłumacza – zarówno pracującego w agencji, jak i w charakterze freelancera. Jest to produkt powstały w 2010 roku, należący co czeskiej firmy zlokalizowanej w Pradze. Założycielem programu jest David Canek. Dowiedz się zatem, jak wiele przydatnych funkcjonalności zapewnia Memsource.

Realizuj projekty zawsze na czas i bez ryzyka utraty danych

Żaden szanujący się tłumacz nie wykonuje już swojej pracy jedynie z wykorzystaniem edytora tekstu. Można ją w łatwy sposób usprawnić, korzystając z narzędzi do zarządzania projektami tłumaczeniowymi. Doskonale pod tym względem spisuje się oprogramowanie typu CAD, z którymi program Memsource jest zintegrowany. Dzięki temu nie trzeba już oddzielnie tłumaczyć każdego rekordu. Sekwencje tłumaczeń są bowiem na bieżąco zapisywane w bazie danych, a następnie porównywane z nową treścią. Dlatego nie trzeba za każdym razem od nowa tłumaczyć tych samych fragmentów, co zdecydowanie skraca czas pracy. Za sprawą wykorzystania modułu pamięci tłumaczeniowej, agencja lub freelancer mogą zatem zaproponować konkurencyjną cenę realizacji usług.

Memsource

Zaletą systemu Memsource jest następnie to, że dzięki niemu tłumacz nie musi się już obawiać, że zapisane na dysku komputera dane ulegną bezpowrotnemu uszkodzeniu. Wszystkie dokumenty są bowiem zapisywane w pamięci na zewnętrznym serwerze (w chmurze publicznej: public cloud). Serwer ten jest odpowiednio wydajny oraz zabezpieczony przed wirusami oraz różnego typu złośliwym oprogramowaniem. Poza tym w systemie są wykonywane bieżące kopie zapasowe. Dostęp do wszystkich danych z projektów tłumaczeniowych będziesz miał zapewniony z poziomu przeglądarki internetowej. Tym samym nie musisz się w żadnym stopniu obawiać takich sytuacji jak przerwa w dostawie prądu, uszkodzenie podzespołów komputera czy niewłaściwe zapisanie pliku na dysku. Memsource jest zintegrowany z wieloma zewnętrznymi narzędziami i aplikacjami dla tłumaczy, np. z XTRF: https://knowledgebase.xtrf.eu/display/XTRFHelp/Memsource+Integration

Pracuj nad tłumaczeniami gdziekolwiek zechcesz

Oprogramowanie Memsource pozwoli Ci wykonywać projekty tłumaczeniowe z dowolnego miejsca na świecie z dostępem do internetu. Nie musisz zatem ograniczać się już wyłącznie do pracy na komputerze stacjonarnym. Nic nie stoi na przeszkodzie ku temu, abyś zarządzał projektami nawet z wykorzystaniem laptopa czy innego typu urządzeń mobilnych. Nie ma żadnych przeszkód ku temu, aby pracować nad tłumaczeniami w podróży pociągiem, w ogrodzie, biurze coworkingowym czy kawiarni.

Dowolność obsługiwanych formatów plików

Dzięki platformie Memsource możesz pracować na plikach we wszystkich popularnych formatach takich jak na przykład: .xls, .csv, .dilta, .rtf, .dotx, .dot, .docx czy doc.

Szybkie tłumaczenie treści stron internetowych opartych o Wordpress

Większość stron internetowych na świecie działa w oparciu o system zarządzania treścią Wodpress. Jest to oprogramowanie typu Open Source, które początkowo powstało jako platforma wspomagająca prostą obsługę blogów. Dziś Wordpres jest już jednak na tyle rozwinięty, że z powodzeniem może być wykorzystywany również do celów komercyjnych. System ten służy m.in. do zarządzania treścią sklepów internetowych, firmowych stron wizytówek, a także rozbudowanych portali internetowych.

Strona internetowa to jeden z najszybszych i najskuteczniejszych sposobów dotarcia do klientów. Jeżeli firma planuje poszerzanie rynku zbytu o zagraniczne rynki, konieczne jest wtedy przetłumaczenie treści strony na inne języki. Tutaj z pomocą przychodzi system Memsource. Za jego pomocą można w błyskawiczny sposób tłumaczyć treść ze stron internetowych. Nie jest już konieczne jej każdorazowe kopiowanie do edytora tekstu. Można w łatwy sposób importować content z poziomu systemu zarządzania treścią CMS. Istnieje również możliwość całkowitej automatyzacji tego procesu. Wówczas oprogramowanie będzie sprawdzać stronę ze wskazaną częstotliwością pod kątem umieszczenia na niej nowych treści. Przeczytaj więcej o Memsource na: http://translationxperts.eu/cat-tools/cmxm/memsource-cat-tool.html

Podsumowanie

Program Memsource to zatem niezastąpione narzędzie dla każdego tłumacza. Jego użycie pozwala znacząco ułatwić oraz skrócić czas pracy. Zwiększa również bezpieczeństwo gromadzonych danych oraz umożliwia zarządzanie projektami tłumaczeniowymi w sposób mobilny. 

Autor

Redakcja

4up.pl

Komentarze (0)
Zostaw komentarz