Biżuteria podkreślająca urodę

Wszelkiego typu elementy biżuterii są w stanie perfekcyjnie dopełnić jakąkolwiek stylizację i dodać jej charakteru. Jest to możliwe bez względu na to, czy udajemy się do pracy, na spotkanie ze znajomymi, czy uroczyste przyjęcie. Obecnie do wyboru mamy mnóstwo produktów jubilerskich, takich jak kolczyki, bransoletki czy naszyjniki. Warto zatem dowiedzieć się jakiego rodzaju biżuterię powinniśmy ubierać, aby odpowiednio podkreślić najważniejsze atuty naszej urody - wyjaśnia pracownik ROREN.

Biżuteria i sylwetka

Dobierając biżuterię, musimy brać pod uwagę naszą figurę. Jeśli kobieta jest stosunkowo niska, nie powinna ona zakładać dłuższych naszyjników czy kolczyków, które w efekcie wizualnie jeszcze bardziej skrócą jej sylwetkę. Drobne osoby nie powinny również zakładać masywnych dodatków, które jedynie je „przytłoczą”. Na tego typu elementy biżuterii, mogą się natomiast zdecydować panie noszące nieco większe rozmiary, gdyż w ich przypadku drobne ozdoby doprowadzą do tego, iż sylwetka będzie się wydawała masywniejsza.

Biżuteria i kształt twarzy

Zgodnie z obowiązującą zasadą, kształt kolczyków ma być przeciwieństwem tego, jaki kształt ma nasza twarz. W przypadku, gdy jest ona trójkątna, należy decydować się na krótkie kolczyki, które rozszerzają się w ich dolnej części. Jeśli mamy okrągłą twarz, należy wybierać kolczyki podłużne i prostokątne, które ją nieco wysmuklą. Kobiety o kwadratowych rysach twarzy, będą się natomiast najlepiej prezentować w kolczykach eliptycznych, kulistych, albo tych które mają kształt łezki. Każdy model kolczyków pasuje natomiast do twarzy owalnej.

Kolor biżuterii

Kolor poszczególnych elementów biżuterii powinien zgrać się nie tylko z kolorystyką naszej stylizacji, ale również z włosami czy oczami. Na zasadzie kontrastu warto zatem wybrać biżuterię rubinową do zielonych oczu, a bursztynową do oczu niebieskich. W przypadku, gdy lubimy tradycyjne ozdoby w kolorze złota i srebra, powinniśmy zawsze wybierać tylko jeden z nich. Ich mieszanie nie jest bowiem zalecane.

jubiler Kraków

Biżuteria i stylizacja

Ogromną zaletą biżuterii jest to, iż dzięki niej możemy dodać charakteru każdemu strojowi, nawet temu bardzo prostemu. Oczywiście, należy przy tym pamiętać, że nie każdy rodzaj ozdób pasuje do konkretnych stylizacji. Jeżeli wybieramy się na oficjalne przyjęcie, wyrazista biżuteria o krzykliwych barwach może nie być odpowiednia. W tym przypadku, lepiej jest stawiać na ozdoby proste, eleganckie i klasyczne. Co innego podczas swobodnych spotkań z przyjaciółmi „po godzinach”, kiedy oryginalne dodatki mogą doskonale podkreślić nasz styl i charakter.

Złoty środek

Wybierając biżuterię nie zapominajmy, że co za dużo to niezdrowo. Przepych, również w kontekście dodatków zdecydowanie nie jest mile widziany, dlatego czasem lepiej jest postawić na nieco mniej rzucające się w oczy elementy biżuterii, zwłaszcza, gdy nasz strój jest już mocno zdobiony. Wówczas mogą wystarczyć same kolczyki lub naszyjnik.

Oryginalność - wyróżnij się!

Coraz więcej osób, zamiast sięgać po drogą biżuterię wprost od jubilera, decyduje się na zakup wyrobów rękodzielniczych, które nie tylko mniej kosztują, ale również są bardzo oryginalne. Tym bardziej, że w wielu przypadkach możemy zamówić biżuterię wykonaną według naszego własnego pomysłu. Obecnie możemy wręcz przebierać pośród różnorodnych materiałów, wzorów czy barw, z których są wykonywane poszczególne elementy takiej biżuterii.

Bardzo ważną kwestią jest również to, iż biżuteria, którą zdecydujemy się nabyć, musi być po prostu wygodna. Nawet najpiękniejsze kolczyki, bransolety czy naszyjniki nie będą przecież dodawały nam uroku, gdy staną się powodem naszego dyskomfortu.

Materiał partnera zewnętrznego, siudek.com.pl

Autor

Redakcja

4up.pl

Komentarze (0)
Zostaw komentarz