Modne okulary przeciwsłoneczne 2023 – jakie wybrać?

Okulary przeciwsłoneczne już dawno stały się ważnym elementem garderoby w słoneczne dni. Moda zmienia się każdego roku i cały czas potrafi zaskakiwać. Każdy, kto chce dobrze prezentować się w słoneczne dni i chce zadbać o swój wzrok oraz wygodę, powinien nabyć stylowe okulary przeciwsłoneczne. Moda w branży okularów przeciwsłonecznych układa się dosyć podobnie jak w branży odzieżowej. Modne okulary przeciwsłonecznie muszą przecież dobrze współgrać z resztą stroju. Przyszedł więc czas sprawdzić, jakie okulary przeciwsłonecznie warto wybrać w roku 2023.

Najważniejsze trendy w 2023 roku

Okulary przeciwsłonecznie w 2023 roku będą się przede wszystkim wyróżniać oryginalnymi kształtami oraz ciekawymi zdobieniami. Moda lubi zataczać koło, dlatego w tym sezonie następuje powrót do lat 90 oraz wczesnych lat 00. W tym okresie królowały okulary z mnóstwem zdobień w oprawkach. Nadal bardzo popularne w sezonie 2023 będą okulary typu oversize, a dominujące kolory będą bardzo tradycyjne. Najczęściej okulary przeciwsłoneczne będą miały ramki w kolorze czarnym, złotym, srebrnym lub brązowym. Dla wszystkich tych, którzy chcą się nieco bardziej wyróżnić, ciekawą opcją będą okulary z przezroczystymi oprawkami.

Polaryzacja będzie w modzie

W 2023 roku coraz chętniej będą również kupowane okulary z soczewką polaryzacyjną. Okulary wyposażone w takie właśnie soczewki jeszcze lepiej chronią nasz wzrok w słoneczne dni. Polaryzacja działa bowiem tak, że bardzo dobrze blokuje ona szkodliwe odblaski świetlne, które powstają przy odbiciu promieni słonecznych od jezdni lub wody. Takie okulary poprawiają również jakość widzenia obrazu, ponieważ kolory widziane przez takie okulary są bardziej żywe.

Okulary dla mężczyzn w roku 2023

W najbliższym sezonie mężczyźni powinni szczególnie zainteresować się okularami wykonanymi z metalu oraz z aluminium. Jeżeli chodzi zaś o samą soczewkę, to w tej kwestii nie ma większych zmian. Nadal najmodniejsza będzie soczewka czarna, która bardzo dobrze komponuje się z wieloma oprawkami. Oprócz okularów w stylu oversize popularne będą modele posiadające oprawki wykonane w stylu klasycznym lub pilotki. Cechują się one bardzo wyraźnym charakterem, który w sezonie 2023 będzie bardzo istotny.

Okulary dla kobiet w roku 2023

Jeżeli chodzi o trendy panujące wśród okularów damskich, to tutaj najbardziej popularne okazują się modele posiadające oprawki w kształcie kociego oka. Bardzo dobrze współgrają one z soczewkami cieniowanymi, nawiązując tym samym do trendów, jakie panowały w XX wieku. A więc styl vintage czy retro ma się dobrze i w roku 2023 nadal wiele modeli okularów będzie starało się nawiązywać do lat 90. Tak samo, jak w przypadku mężczyzn, popularne będą okulary oversize, jednak również dużą popularnością będą się cieszyły okulary będące przeciwieństwem tego stylu. Okulary małe, stawiające na elegancję lub retro kształty bardzo dobrze odnajdą się w sezonie 2023. Takie okulary idealnie podkreślają kobiece oczy oraz pozostałe atuty, jakimi pochwalić się może płeć piękna.

Autor

Redakcja

4up.pl

Komentarze (0)
Zostaw komentarz