Rejsy po Karaibach - jakie państwa obejmują?

Karaiby to jeden z najpopularniejszych obszarów wśród turystów. Region ten każdego roku przyciąga tysiące osób z całego świata i jest uznawany za jedno z najatrakcyjniejszych miejsc, w jakie można udać się w ramach wakacji. Aby podróż na Karaiby minęła w bezpiecznej i przyjemnej atmosferze, warto korzystać z pomocy biur podróży. W spektrum ich kompetencji nierzadko znajdują się rejsy wycieczkowe po Karaibach, a wieloletnie doświadczenie w tej branży sprawia, że wszystkie formalności mogą zostać dopięte na ostatni guzik w szybkim tempie. 

 

Rejsy po Karaibach - jakie państwa obejmują? 

 

Rejsy wycieczkowe po Karaibach cieszą się olbrzymią popularnością w społeczeństwie przede wszystkim z powodu możliwości zwiedzenia wielu egzotycznych krajów. Co ważne, rejsy nie obejmują wyłącznie jednego państwa, albowiem Karaiby to niezwykle duży obszar, który zajmuje sporą powierzchnię. Dlatego właśnie podczas rejsu możliwe jest zwiedzenie takich państw jak: USA, Kolumbia, Panama, Kostaryka, Nikaragua czy Meksyk. Pomimo że większość czasu spędza się na statku, to klienci korzystający z tej usługi mogą liczyć na wiele niezapomnianych atrakcji. Możliwość zobaczenia na własne oczy aktywnych wulkanów, pięknych plaż, dzikiej zwierzyny oraz malowniczych krajobrazów powoduje, że każdego roku tysiące osób zakochują się w karaibskich widokach. 

 

Rejsy po Karaibach - przebieg trasy

Aby rejs po Karaibach zapewnił niesamowite przeżycia, zawsze jest starannie i precyzyjnie planowany. Pierwszego dnia uczestnicy wyprawy zbierają się na Lotnisku Chopina w Warszawie, skąd następnie wylatują do Stanów Zjednoczonych. Po wielogodzinnym locie uczestników wycieczki czeka zasłużony odpoczynek w hotelu w Fort Lauderdale, który przewiduje liczne atrakcje oraz zabawy. Właściwy rejs po Morzu Karaibskim rozpoczyna się trzeciego dnia. Jedną z pierwszych kluczowych atrakcji jest możliwość zwiedzenia kolumbijskiej Cartagena de Indias. W mieście tym znajdują się liczne plaże oraz punkty gastronomiczne z lokalnymi przysmakami, toteż czas mija tutaj niezwykle szybko. Po zwiedzeniu Kolumbii następuje przeprawa Kanałem Panamskim. Wówczas uczestniczy wycieczki mogą podziwiać nie tylko wyjątkową konstrukcję kanału, ale również tropikalną przyrodę, która znajduje się w jego pobliżu. 

 

Po zwiedzeniu Kanału Panamskiego przewidziane zostało dalsze zwiedzanie Panamy. W tym celu zaplanowano wycieczki fakultatywne i odpoczynek w pobliżu portu w Fuerte Amador. Gdy relaks w Panamie dobiegnie końca, następuje odpoczynek na statku. Rejs po Oceanie Spokojnym jest idealną okazją do podziwiania nieskazitelnie czystej wody. Beztroski wypoczynek na statku kończy się wraz z dotarciem do kostarykańskiego Puntarenas. W mieście tym uczestnicy rejsu mogą zobaczyć piękne góry i zapierające dech w piersi wulkany. Zdaniem wielu turystów to właśnie pobyt w Kostaryce jest główną atrakcją całej wyprawy. Jeżeli jednak kostarykańskie wulkany i tropikalne lasy były dla kogoś niewystarczającą atrakcją, to swój niedosyt może zniwelować za sprawą zwiedzania Nikaragui. Znajdują się tam nie tylko imponujące wulkany, ale również fantastyczne jeziora. 

 

Po pobycie w San Juan del Sur turyści ponownie spędzają czas na morzu i korzystają z atrakcji statku. Końcowe atrakcje zostały bowiem zaplanowane w Meksyku. Początkowo uczestnicy rejsu udają się do Huatulco, w którym można znaleźć liczne rafy koralowe, fenomenalne plaże oraz renomowane restauracje. W Huatulco odbywają się również wycieczki fakultatywne oraz szeroko pojęte atrakcje, dzięki którym czas spędzony w Meksyku jest istną przyjemnością. Po wypoczynku w tym mieście turyści przypływają do Puerto Vallarta. Miasto to jest ostatnią poważną atrakcją przewidzianą w ramach rejsu. Liczne zabytki, monumentalne świątynie oraz legendarne deptaki sprawiają, że miasto to jest uznawane za jeden z najatrakcyjniejszych punktów w całym Meksyku. Po odpoczynku w Puerto Vallarta turyści spędzają czas na morzu, a następnie przypływają do amerykańskiego Los Angeles, gdzie następuje zakończenie rejsu. 

 

Czy rejs po Karaibach jest godny uwagi? 

Rejs po Karaibach to marzenie wielu osób. Malownicze krajobrazy i możliwość zwiedzenia legendarnych zabytków sprawia, że dla większości turystów region ten jest jednym z najpiękniejszych obszarów na całym świecie. Jakiekolwiek obiekcje przed rejsem po Karaibach są bezzasadne, gdyż dzięki pomocy profesjonalistów rejs odbywa się z zachowaniem należytych standardów bezpieczeństwa. Za sprawą biura podróży wszelkie formalności związane z takim wyjazdem są ograniczone do minimum, a turyści mogą czerpać pełną satysfakcję z niezapomnianego rejsu. Decydując się na takie wakacje, można być pewnym, że pobyt w Ameryce będzie jednym z najpiękniejszych doświadczeń w naszym życiu. Możliwość poznania odmiennej kultury i zwyczajów sprawia natomiast, że turyści mogą poszerzyć swoje horyzonty i dowiedzieć się, jak bardzo amerykańska kultura różni się od norm przyjętych na Starym Kontynencie. Szerokie spektrum walorów Karaibów determinuje ich renomę i wpływa na to, że są one uznawane za prawdziwy raj turystyczny. 

Autor

Redakcja

4up.pl

Komentarze (0)
Zostaw komentarz