Piłka bosu odświeży radość ćwiczenia

Trendy bycia fit sprawiają, że co roku całe rzesze osób podejmuje postanowienia o rozpoczęciu systematycznych treningów na siłowni. Inni rozpoczynają swoją przygodę z bieganiem, pływaniem, jogą czy fitnessem. Nie wszyscy przetrwają moment, gdzie zapał graniczy z rutyną i zrezygnują z fizycznego wysiłku. Prędzej czy później z tego grona sportowców amatorów wyłoni się grupa, która będzie preferowała ćwiczenia w domu, we własnym rytmie i na własnych warunkach. 

Czy potrzebujemy sportowych akcesoriów do ćwiczeń? 

W trakcie ostatnich 15 lat wiele się zmieniło w sferze ćwiczeń ogólnorozwojowych, które są częścią każdego treningu, amatorskiego i zawodowego. Największe zmiany nastąpiły wewnątrz poszczególnych rodzajów treningu, w samej ich formie i intensywności oraz za sprawą niezliczonej ilości akcesoriów, które mają na celu intensyfikację wysiłku. 

Akcesoria do treningu, choćby takie jak piłka bosu urozmaicają rutynę treningową, poszerzając zakres oddziaływania ćwiczeń, pomagają pozbyć się uciążliwości systematycznych treningów, dostarczają nowych wyzwań i szczerej zabawy. 

Ciekawe przyrządy gimnastyczne

Pilka bosu to dwustronny przyrząd gimnastyczny, łączący w sobie cechy piłki oraz stepu. Swoich wyglądem przypomina przeciętą na pół piłkę. Najważniejszą częścią przyrządu stanowi swoista pneumatyczna kopuła, uginająca się po stopami osoby ćwiczącej przy każdym jej ruchu. Podstawa natomiast może być całkowicie płaska i mocno przylegać do podłoża, ale może tworzyć dodatkową trudność, gdy posiada lekko stożkowatą formę. Urządzenie napompowane jest powietrzem i to ono implikuje nieustanną przeciwwagę ruchu. Piłka bosu zwykle posiada dwa ukryte uchwyty pomagające przekładać urządzenie na jedną bądź na drugą stronę lub zaopatrzona jest w rozciągliwe linki, które tworzą dodatkową trudność dla ćwiczeń. 

Akcesoria gimnastyczne pomocne w treningu interdyscyplinarnym

Ćwiczenia wykonywane przy udziale piłki bosu przynoszą mnóstwo korzyści ćwiczącemu, przede wszystkim w zakresie oddziaływania wzmacniającego poszczególne partie ciała. Bosu można również potraktować jako jeden z elementów kształcących określony zakres ruchu. Ćwiczenia na bosu wykorzystywane są w treningach ogólnorozwojowych zawodników uprawiających snowboard, tenis, kitesurfing, boks a nawet golf.

Kreatywnie opracowana ścieżka ćwiczeń na piłce bosu sprawi, że:

  • wzmocnią się wszystkie mięśnie ciała

  • poprawi się kondycja i wytrzymałość organizmu

  • spalaniu ulegnie tkanka tłuszczowa 

  • modeluje się sylwetka

  • poprawi się koordynacja całego ciała z naciskiem na sprawność zmysłu równowagi

  • uelastyczni się kręgosłup, ograniczając ogniska ewentualnego bólu

  • poprawi się propiocepcja 

  • nawet po zakończeniu ćwiczeń łatwiej utrzymywać prawidłową postawę ciała

Piłki bosu wykorzystuje się podczas sesji ćwiczeń grupowych na salach gimnastycznych czy salkach siłowni. Ale jest to tego rodzaju przyrząd, który doskonale sprawdzi się w domu, do indywidualnego treningu. Zajmuje bardzo niewiele miejsca do przechowywania i równie mało w trakcie ćwiczeń. W każdej wolnej chwili warto korzystać z jego potencjału.

Artykuł sponsorowany

Autor

Redakcja

4up.pl

Komentarze (0)
Zostaw komentarz