Czym zajmuje się dermatolog?

Dermatologia to dziedzina medycyny, koncentrująca się na ludzkiej skórze. To właśnie dermatolog pomoże nam, kiedy na naszej twarzy lub ciele pojawiają się pewne schorzenia. Czy wiesz, jakie zabiegi można wykonać w klinice dermatologicznej? Jak znaleźć dobrego dermatologa?

Dermatologia kliniczna

Dermatologia kliniczna koncentruje się na leczeniu schorzeń występujących na skórze. Do jednego z najczęstszych zabiegów należy badanie znamion barwnikowych. Ma ono na celu ustalenie, czy znamiona obecne na naszym ciele są bezpieczne i czy nie należy ich usunąć. Warto na takie badania udać się nie tylko jeśli ze znamieniem dzieje się coś niepokojącego. Jeżeli mamy dużo znamion, warto raz za czas badać je profilaktycznie. Dermatolog leczy również wszelkiego rodzaju zmiany skóry, takie jak trądzik oraz rumień. W klinice dermatologicznej można również zwalczyć wszelkie wirusowe, bakteryjne, oraz autoimmunologiczne skóry. Do dermatologa należy udać się również z takimi schorzeniami jak włókniaki, półpasiec, czy grzybica. Innym problemem, na którym koncentruje się dermatologia, są nasze włosy, ponieważ problemy z nimi są często związane ze skórą. Dermatolog pomaga w walce z łupieżem lub wypadaniem włosów. Profilaktyka w gabinecie dermatologicznym jest wskazana dla każdego. Dermatolog może nei tylko zbadać nasze znamiona, ale również ocenić stan i nawilżenie naszej skóry oraz doradzi, jak pielęgnować ją na co dzień oraz jakich kosmetyków używać.

alergologia

Alergologia

W dzisiejszych czasach coraz wiecej osób choruje na różnego rodzaju alergie. Alergia jest niewłaściwą reakcja układu odpornościowego człowieka na alergeny, które dosyć licznie występują w środowisku. Uczulać może w zasadzie wszystko. Bardzo często jest to pokarm, sierść zwierząt, jad owadów, kurz lub pyłki roślin. Alergię mogą wywoływać także różne leki. Skóra osoby alergicznej reaguje zmianami w postaci wysypki, wyprysku, pokrzywki lub atopowego zapalenia skóry. Alergolog przede wszystkim pomaga nam ustalić, na co jesteśmy uczuleni. W tym celu wykonywany jest test skórny, badanie serologiczne oraz próby ekspozycyjne. Następnie podejmuje on leczenie schorzenia. Niestety, niemożliwe jest całkowite wyleczenie alergii. Zwykle trwa ona do końca życia, niekiedy tylko objawy mogą ulec wygaszeniu. W przypadku nasilenia się objawów, wprowadzane jest leczenie farmakologiczne, a chorym zaleca się unikanie kontaktu z alergenami. Dlatego tak ważne, aby chory jak najwięcej wiedział o swojej chorobie, wówczas można uniknąć sytuacji niepotrzebnego narażenia na kontakt z substancją uczulającą. W przypadku uczulenia na pyłki roślin unikanie alergenu jest znacznie utrudnione. W celu wyleczenia alergii stosuje się leczenie zwane immunoterapię swoistą. Jest to odczulanie, czyli proces podawania szczepionek zawierających alergen w schemacie wzrastającego stężenia. Działanie to ma na celu przede wszystkim zniesienie reakcji chorego na alergen oraz zapobieganie rozwinięcia astmy oskrzelowej.

Jak wybrać dobrego dermatologa?

Dermatologia, to dziedzina medycyny, która bardzo szybko się rozwija. Dlatego szukając odpowiedniej kliniki, warto wybrać taką, która ma w swojej ofercie nowoczesne, wysoko zaawansowane technologicznie i profesjonalne rozwiązania. Warto też zaufać specjalistom, którzy mają za sobą wieloletnie doświadczenie. Takim miejscem jest Klinika Murano, która cieszy się bardzo dobrą opinią zadowolonych pacjentów. Pamiętaj, że Twoja skóra jest bardzo ważna i warto o nią zadbać pod okiem profesjonalistów.

Dermatolog Paweł RujnaDR N. MED. PAWEŁ RUJNA
Dermatolog - wenerolog w warszawskiej Klinice Murano

"Od 1999 roku absolwent I Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej w Warszawie. Założyciel Kliniki MURANO, w której cieszy się uznaniem i aprobatą swoich pacjentów. Od ponad 8 lat wykonuje zabiegi z zakresu dermatologii estetycznej i laseroterapii. Stale podnosi swoje kompetencje zawodowe jak również rozszerza ofertę zabiegów wykonywanych w Klinice" (źródło: https://klinikamurano.com/nasz-zespol_pawel-rujna_1.html).

Autor

Redakcja

4up.pl

Komentarze (0)
Zostaw komentarz