Gry na wakacyjne podróże

 

Lato to doskonały czas, by wspólnie z rodzina wyjechać w jakieś zaciszne miejsce czy zwiedzić kawałek świata, dając dzieciom okazję do poznawania otaczającej je rzeczywistości. Jednak z takim wyjazdem wiążą się również mniej przyjemne sprawy, takie jak pakowanie czy znoszenie długotrwałej podróży. Trzeba również pamiętać, by na wyjdzie mieć dla dzieci jakieś zajęcie, by nie nudziły się w deszczowe dni czy podczas leniwych dni w domu. Dlatego warto zastanowić się nad zakupem gier planszowych, które umilą tego typu wyjazdy.

 

Gry podróżne – twój sposób na rozrywkę dla dziecka w każdym miejscu

Wybierając się na wakacje z dziećmi, należy pamiętać, że trzeba zadbać nie tylko o napięty plan wycieczek, by zobaczyć jak najwięcej ciekawych rzeczy i nauczyć się czegoś o świecie. Wyjazdy to również czas na relaks, odpoczynek i spokojną zabawę w zaciszu domu. Każdy potrzebuje czasem odpocząć, niestety z pełnymi energii dziećmi może być to trudne i właśnie tu z pomocą przychodzą zabawki i gry dla maluchów. Zakup odpowiedniego produktu sprawi, że pociechy będą mogły doskonale się bawić nawet wtedy, gdy nie zorganizujesz im konkretnego zajęcia, dając ci szanse na odpoczynek. Żeby jednak wybrać odpowiednią grę, trzeba wiedzieć, które z nich sprawdzą się najlepiej w podróży.

Na rynku znaleźć można wiele ciekawych propozycji zabawek, które łatwo zapakować, dzięki czemu mogą służyć maluchom, gdziekolwiek się z nimi nie wybierzesz. Niezwykle popularnym trendem są gry karciane i planszowe w wersjach podróżnych, których solidne pudełka nie tylko zapobiegają zniszczeniu wnętrza, ale często są również polem gry. Dzięki temu można oszczędzić sporo miejsca, a odpowiednio stworzone planszówki zapewnią wciągająca zabawę nawet podczas podróży samochodem czy pociągiem. Jeśli więc czeka cię długa podróż, pomyśl nad wybraniem tego typu zabawki, by mieć pewność, że twoja pociecha nie będzie się nudziła w trasie, a co za tym idzie – nie będzie marudzić i męczyć pozostałych podróżnych, w szczególności kierowcy.

Do wyboru jest wiele różnorodnych gier, które bardzo często bazują na wykorzystaniu magnesów – jak w przypadku szachów magnetycznych. Dzięki takiemu rozwiązaniu elementy gier nie przesuwają się podczas zakrętów i wybojów, co minimalizuje możliwość pogubienia się komponentów planszówek, czy też wyrządzenia nimi szkód wewnątrz pojazdu.

Gry na wakacje – co zabrać dla dziecka?

Zabawki do wykorzystania w trakcie podróży to jednak nie jedyne, o co powinno się zadbać, wybierając się na wakacje z pociechą. Równie ważne jest także zapewnienie mu odpowiednio rozwijającego zajęcia na miejscu, na chwile, które spędzicie w wynajętym pokoju czy domku. Wiele hoteli i kwater przyjaznych dzieciom w cenie wyjazdu oferuje dostęp do pokoju gier i zabaw dla najmłodszych czy wypożyczalnię gier i zabawek, jednak zawsze dobrze mieć również coś własnego, z czego maluch może skorzystać w każdej chwili.

Korzystając z pięknej pogody i nowego otoczenia, warto postawić na zabawki, które pozwolą dzieciom pobiegać i spędzić czas na świeżym powietrzu. Doskonale nadaję się do tego gry zręcznościowe, które nie tylko zapewnią zdrowa dawkę ruchu, ale również pozwolą dzieciom rozwijać umiejętności fizyczne, kondycję czy refleks. Często są również doskonałym pretekstem do nawiązania nowych znajomości, dzięki którym pociechy będą miały okazję rozwinąć umiejętności interpersonalne, a także zdobyć nowych przyjaciół i wspaniałe wspomnienia.

Doskonałym wyborem będą wszelkiego rodzaju sprzęty sportowe – takie jak piłki, rakietki czy składane bramki. Jeśli wypuścisz z nich powietrze i rozłożysz je na części pierwsze, nie zajmą zbyt wiele miejsca w bagażu, za to dadzą ci pewność, że twoja pociecha będzie miała zapewnioną rozrywkę. Jeśli wybierasz się nad wodę, pomyśl o nadmuchiwanych zabawkach: pontonie, kołach ratunkowych i piłkach. Nie zapomnij również o bezpieczeństwie. Nadmuchiwane rękawki czy gąbkowe deski nie tylko zapewnią doskonałą zabawę w wodzie, ale również dadzą dziecku poczucie bezpieczeństwa, a tobie pozwolą nieco mniej się martwić.

Jeśli wybierasz się w podróż z niemowlakiem bądź bardzo małym dzieckiem, pamiętaj, by wziąć ze sobą wózek bądź nosidełko, a także zabawki, które możesz do nich przymocować. Nie zajmą wiele miejsca, szczególnie po złożeniu, za to dadzą ci komfort podczas zwiedzania, a twój maluszek nie będzie marudził znudzony oglądaniem świata z wózka i będzie mógł dalej prężnie rozwijać swoje zmysły.

Nie bierz ze sobą jednak zbyt wielu zabawek, co za dużo to niezdrowo! Wakacje to czas, który powinniście wykorzystać w innym otoczeniu, zwiedzając, bawiąc się i korzystając z oferowanych atrakcji. Zostaw więc nieco miejsca w bagażu, by podczas wycieczki kupić maluchowi pamiątkę nawiązująca do odwiedzanego miejsca. Będzie dla niego nie tylko kolejną zabawką, ale również źródłem miłego wspomnienia, które pomoże lepiej zapamiętać podróż i związane z nią przeżycia oraz nowo zdobytą wiedzę, która może przydać się maluchom w codziennym życiu nawet w najmniej oczekiwanym momencie.

 

Materiał zewnętrzny

Autor

Redakcja

4up.pl

Komentarze (0)
Zostaw komentarz