Kalendarze trójdzielne – dlaczego warto je wybrać?

Planujesz zamówić wydruk kalendarzy firmowych, które będą skutecznie promować Twoją markę? Wybór jest bardzo duży – drukarnie oferują kalendarze plakatowe, książkowe, kieszonkowe, biurkowe, kartkowe. Bardo dużym zainteresowaniem cieszą się także kalendarze trójdzielne. Dlaczego to właśnie ten rodzaj jest tak chętnie wybierany?

Kalendarze trójdzielne – szerokie zastosowanieIch wyróżnikiem jest podzielenie roku na miesiące. Na jednej stronie tworzy się 3 składane części – każda z nich odpowiada jednemu miesiącowi. Przy każdej dacie jest dużo miejsca na zapisywanie terminów. Bieżący dzień można zaznaczać za pomocą specjalnego plastikowego okienka, które bardzo łatwo się przesuwa.Ten rodzaj kalendarzy łączy walory użytkowe i dekoracyjne, dlatego znajduje szerokie zastosowanie w różnych miejscach. Kalendarze trójdzielne chętnie wieszane są w domach prywatnych, biurach, na recepcjach, w sekretariatach, sklepach czy punktach usługowych (salonach fryzjerskich i kosmetycznych, punktach ksero itp.) Doskonale sprawdzają się wszędzie tam, gdzie istotne jest pamiętanie o konkretnych terminach (np. umówionych wizytach czy spotkaniach z klientami). Wystarczy jedno spojrzenie, aby szybko zobaczyć czynności zaplanowane na dany dzień.

Zalety kalendarzy trójdzielnych

Dużym plusem kalendarzy trójdzielnych jest przejrzysta i harmonijna grafika. Tutaj poszczególne terminy są wyraźnie oznaczone, dlatego nie ma problemu z zapisywaniem zadań do wykonania w konkretnym dniu. Śmiało można powiedzieć, że taka forma łączy funkcję kalendarza książkowego, biurkowego i ozdobnego plakatu. Kalendarz zawieszony jest na ścianie, nie trzeba wertować kolejnych kartek, aby sprawdzić, czy np. za 2-3 tygodnie mamy wolny termin. Rozwiązanie to ceni wiele punktów usługowych, które umawiają wizyty klientów na konkretne daty. Podczas rozmowy telefonicznej wystarczy jedno spojrzenie, aby ocenić, czy proponowany termin jest wolny.

Skuteczna reklama marki

Kalendarze trójdzielne bardzo często zamawiane są przez firmy, które poszukują sprawdzonego pomysłu na gadżet reklamowy. Drukarnie umożliwiają zamawianie indywidualnych projektów. W ten sposób marka może dobrać swoją własną grafikę. Ważne, aby kolorystyka i motywy były dopasowane do branży. Często firmy wykorzystują własne zdjęcia przedstawiające oferowane produkty, park maszynowy, wnętrza biur.Całą górną część kalendarza trójdzielnego stanowi grafika. To pozwala wygodnie rozplanować miejsce do zamieszczenia logo marki, danych kontaktowych firmy czy krótką reklamę oferty (oferowanych produktów, świadczonych usług). Informacje o przedsiębiorstwie z powodzeniem można zamieścić na stopce, pleckach lub główce kalendarza.

Duże możliwości personalizacji

Duże powierzchnie pozwalają tworzyć wyraziste, kolorowe grafiki, eksperymentować z czcionkami i odcieniami. Dzięki temu reklamowe kalendarze trójdzielne stają się nie tylko praktycznym gadżetem, ale i ciekawą dekoracją, którą obdarowani bardzo chętnie zawieszą na ścianie. Taka forma reklamy nie jest droga, a pozwala przez cały rok i w bardzo dyskretny sposób promować markę. Logo i dane adresowe są ładnie wyeksponowane. Warto jednak dobierać dobrej jakości papier, zainwestować w foliowanie lub lakierowanie UV, co przedłuży trwałość kalendarza. Kalendarze trójdzielne często służą jako upominki dla stałych klientów lub kontrahentów firmy. Bywają również jednym z gadżetów reklamowych rozdawanych na stoiskach zorganizowanych podczas branżowych targów wystawienniczych, stają się elementem promocyjnym na eventach. Ten funkcjonalny i praktyczny upominek doceniany jest zarówno przez odbiorców prywatnych, jak i biznesowych.

Sprawdź również jakie rodzaje kalendarzy dostępne są w sklepach papierniczych. 

Autor

Redakcja

4up.pl

Komentarze (0)
Zostaw komentarz