Upławy – czym są, co je powoduje, kiedy i jak je leczyć?

Kobiece ciało w czasie infekcji intymnych daje wiele sygnałów, które powinny zwrócić uwagę każdej z nas. Do głównych objawów infekcji intymnych zalicza się upławy. To właśnie nieprawidłowa wydzielina z pochwy jest pierwszym sygnałem, że w organizmie dzieje się coś złego. O czym mogą świadczyć upławy i jak sobie z nimi poradzić? O tym piszemy w niniejszym artykule.

Czym są upławy?

Upławy to nieprawidłowa wydzielina z pochwy. W odróżnieniu od prawidłowej wydzieliny może mieć gęstszą lub rzadszą konsystencję, a także zmieniony kolor oraz nieprzyjemny zapach. W zależności od wyglądu mogą świadczyć o chorobach intymnych o różnym podłożu.

Co sygnalizują upławy i jak można sobie z nimi poradzić?

Jak to zostało wspomniane, w zależności od swojego wyglądu, upławy mogą świadczyć o niepokojących zmianach zachodzących w kobiecym organizmie:

- białe upławy o gęstej, serowatej konsystencji świadczą o zakażeniu grzybiczym. W takiej sytuacji warto wykonywać nasiadówki z naparu z rumianku, a także podmywać się takim naparem. Pomocny może okazać się także napar z kory dębu. Warto miejscowo stosować również maść przeciwgrzybiczą. Jeżeli objawy nie miną po 2-3 dniach należy udać się do lekarza;

- wodniste upławy mogą świadczyć o zakażeniu grzybiczym, w tym przypadku należy postępować tak samo, jak to zostało wspomniane wyżej;

- obfite, czasem pieniste upławy o żółtozielonym kolorze i nieprzyjemnym zapachu świadczą o rzęsistkowicy, w takim przypadku konieczna jest wizyta u lekarza;

- upławy, w których obserwuje się ropę mogą świadczyć o chlamydiozie, o tej chorobie mogą świadczyć również plamienia między menstruacyjne oraz uczucie pieczenia przy oddawaniu moczu. Również w tym przypadku konieczna jest wizyta u lekarza, który przypisze odpowiednie leczenie.

Jak uniknąć zakażeń intymnych?

W celu uniknięcia problemów z zakażeniami intymnymi, warto stosować do mycia specjalistyczne preparaty, które będą zawierały w sobie pałeczki kwasu mlekowego. Można też przyjmować doustne lub dopochwowe probiotyki, o których więcej można przeczytać na stronie www.provag.info.

 

Materiał zewnętrzny

Autor

Redakcja

4up.pl

Komentarze (0)
Zostaw komentarz